Strona głównaUrodaKilka słów o manicure żelowym

Kilka słów o manicure żelowym

Każda kobieta marzy o pięknych, zadbanych dłoniach z nienagannym manicure. Często można spotkać się jednak z problemem łamiących bądź rozdwajających się paznokci, których zapuszczenie do wymarzonej długości staję się niemożliwe. Z pomocą przychodzi manicure żelowy, który można wykonać w profesjonalnym salonie lub coraz częściej również w zaciszu swojego domu, dobierając wysokiej jakości żel UV/LED.  

Czym jest manicure żelowy?

Stylizacja żelami UV, jest najczęściej wykonywanym zabiegiem na dłoniach. Nic dziwnego, manicure żelowy charakteryzuję się estetycznym, naturalnym wyglądem na paznokciu oraz trwałością uzyskanego efektu. Nakładając na płytkę paznokcia żel budujący można stworzyć wymarzony kształt, długość oraz wykończyć stylizację według swoich preferencji. Manicure żelowy sprawdzi się również na płytce, która potrzebuje szczególnej pielęgnacji, wzmacniając jej naturalną budowę.

Jak wykonać manicure żelowy? 

Manicure metodą żelową, wykonuje się nakładając precyzyjnie pędzelkiem na wcześniej odpowiednio przygotowaną płytkę paznokcia, formę lub tipsy odpowiedni żel UV, który następnie utwardzony w lampie buduje się, do uzyskania zadowalającego efektu. Najczęściej, aby żel był odpowiednio nabudowany potrzebne są trzy warstwy żelu budującego. Gdy efekt jest już zadowalający, konieczne jest odtłuszczenie utwardzonego żelu cleanerem, a następnie za pomocą jednorazowego pilniczka, nadanie ostatecznego kształtu paznokcia, który można dowolnie modyfikować.

Przechodząc do kolejnego kroku, trzeba się zastanowić czy efekt stylizacji jest na tym etapie, na tyle korzystny, żeby go zakończyć. Istnieją bowiem żele uv/led które nadają paznokciu nie tylko kształt, ale również kolor. Jeżeli uzyskany efekt jest zadowalający, zabezpiecza się powłokę paznokcia topem, utwardzonym w lampie.

Wedle preferencji, wyjściowy wygląd paznokci nie musi posiadać koloru użytego żelu. W tym celu, przed użyciem topu hybrydowego, można dowolnym kolorem pomalować paznokcie lakierem hybrydowym bądź ozdobić cekinami lub/i różnego typu pyłkami do zdobień.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne