Strona głównaUrodaHybryda, żele UV i żele LED

Hybryda, żele UV i żele LED

W obecnych czasach popularną metodą stylizowania paznokci są tak zwane hybrydy. Jest to doskonała alternatywa dla zwykłego lakieru do paznokci. Niestety w codziennym życiu przeciętny sklepowy lakier nie jest w stanie utrzymać się na paznokciach długo. Kąpiele, mycie naczyń czy inne codzienne czynności powodują szybkie jego odpryskiwanie. I tu naprzeciw wychodzi nam wizyta w salonie kosmetycznym lub u manicurzystki, można także nauczyć się i wykonywać hybrydę samodzielnie.

Hybryda – czym jest?

Formuła lakierów hybrydowych powoduje, że nie wyschną one samoczynnie, potrzebna jest do tego specjalna lampa UV lub LED. Są one światłoutwardzalne. Dzięki temu są dużo odporniejsze na wszelkie czynniki fizyczne i chemiczne. Proces wysychania jest też szybszy i łatwiejszy niż przy lakierach samoschnących, ponieważ wkłada się je pod specjalną lampę ze światłem UV lub LED. Pozostała część procesu może być trochę dłuższa. Jest to spowodowane tym, że najpierw paznokieć trzeba odpowiednio przygotować. Odsunąć skórki i wypolerować powierzchnię paznokcia, aby żel ładnie się do niego dopasował. Ale dzięki temu zapobiegniemy odpryskom i konieczności częstego malowania paznokci.

Jak dobrać odpowiedni żel?

Metoda żelowa UV jest najbardziej popularna. Żele powinny być odpowiednio dopasowane, najlepiej dobrej jakości. Żel LED pod lampę ze światłem ledowym lub żel UV do lampy ze światłem UV. Wyróżnia się dwie metody nakładania żelu, jednofazową lub wielofazową.

Przy metodzie wielofazowej istotnym elementem jest także żel stanowiący bazę lub podkład – jest on dość rzadki. Lub żel budujący (inaczej mówiąc konstruktywny) o konsystencji średnio gęstej. Jak sama nazwa mówi: służy on do stworzenia “szkieletu” stylizacji, czyli jest podkładem do dalszej pracy. Za jego pomocą paznokcie mogą być też wydłużone, wymodelowane lub naturalna płytka wzmocniona, zwłaszcza jeśli jest słaba. Z kolei Przy metodzie jednofazowej powinny wystarczyć same żele UV lub żele LED jednofazowe.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne