Strona głównaUrodaJakie działanie ma biotyna?

Jakie działanie ma biotyna?

Biotyna to rozpuszczalna to witamina H (znana także jako witamina B7), która ma istotną rolę w wielu procesach w naszym organizmie. Z punktu widzenia laika biotyna jest przede wszystkim znana z pozytywnego wpływu na stand skóry, zdrowia i paznokci. W niniejszym artykule odpowiadamy na często zadawane pytanie „co daje biotyna”?

Na co wpływa biotyna?

Co daje biotyna? Zadania, jakie wypełnia biotyna to między innymi regulacja cyklu komórkowego. Poza tym, biotyna pomaga w utrzymaniu zdrowego poziomu tłuszczów w skórze. Pomaga w zapobieganiu łuszczeniu się i przesuszaniu skóry. Następuje tutaj kontrola bariery lipidowej. Poza tym biotyna jest ważnym składnikiem dla produkcji keratyny. Co ciekawe, keratyna to nie jedyny element, którego syntezę stymuluje ten koenzym. Biotyna jest ważnym składnikiem dodatkowo dla produkcji kolagenu, który jest kluczowy dla elastyczności i jędrności skóry. Degradacja tego elementu może przyczyniać się do powstawania zmarszczek.

Z racji tego, że biotyna uczestniczy w produkcji melaniny, to może pomóc w utrzymaniu zdrowego koloru skóry. To właśnie ten pigment jest odpowiedzialny za barwienie skóry i jej świeży wygląd. Ponadto biotynę możemy użyć, jeśli chcemy zmniejszyć objawy trądziku. Za te nieprzyjemne niedoskonałości na twarzy są zwykle odpowiedzialne hormony i zdecydowanie zbyt duża produkcja sebum. Biotyna pomaga uregulować gospodarkę hormonalną do prawidłowego poziomu. Dzięki temu naturalny olej produkowany przez gruczoły łojowe ma ograniczoną produkcję, a my możemy pożegnać się z widokiem pryszczy na twarzy.

Kilka słów podsumowania

Podsumowując, właściwości biotyny sprawiają, że jest witaminą o istotnym znaczeniu dla funkcjonowania naszego organizmu. Ma ona pozytywny wpływ na zdrowie skóry, paznokci. Jedną z bardziej wygodnych form przyjmowania biotyny jest biotyna w proszku, którą można rozcieńczyć z wodą.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne