Strona głównaModaJak dobrać stanik? Czy to rzeczywiście takie trudne?

Jak dobrać stanik? Czy to rzeczywiście takie trudne?

Uniesione piersi, pięknie wymodelowane i wyeksponowane stanowią ozdobę kobiecego dekoltu. Kluczem do sukcesu jest odpowiednio dopasowana bielizna. A z tą, jak się okazuje, wiele pań ma trudności. Wydawałoby się, że odpowiedź na pytanie, jak dobrać stanik, nie powinna być skomplikowana. Rzeczywistość jednak okazuje się inna… Piersi wylewające się z miseczek, ramiączka boleśnie wpijające się w ciało – to niestety smutna prawda ukazująca błędy podczas doboru bielizny. Jak im zaradzić?

Jak dobrać stanik? Oto jest pytanie…

Najpierw trochę ogólnych informacji. Otóż, rozmiar biustonosza określany jest za pomocą liczby i cyfry. Pierwsza z nich dotyczy obwodu w biuście, podczas gdy druga odnosi się do wielkości miseczek. Sekretem idealnie dobranego stanika jest odpowiednie zmierzenie się, gdyż to właśnie uzyskane pomiary stanowią gwarancję właściwego dopasowania. Przejdźmy zatem do konkretów, jak dobrać stanik?

Jak się zmierzyć?

Do ściągnięcia wymiarów pod biustem najlepiej użyć centymetra krawieckiego, który przykładamy ściśle do klatki piersiowej, dbając o to, aby znajdował się na tej samej wysokości zarówno z przodu, jak i z tyłu. Można to zrobić samemu, ale o wiele wygodniej (i dokładniej) będzie, jeśli pomoże nam w tym bliska osoba. Następnie, uzyskany wymiar zaokrąglamy w dół. Dla przykładu, jeśli obwód wynosi 78 cm, należy szukać stanika w rozmiarze 75 cm. Potem zostaje już tylko zmierzenie obwodu w biuście. W tym celu miarę krawiecką przykładamy w najszerszym miejscu (najlepiej na wysokości brodawek), dbając o to, aby luźno przylegała do ciała. Jak dobrać biustonosz na podstawie uzyskanych wyników? W bardzo łatwy sposób! Porównując wartości z podanymi przez producentów w tabeli. Alternatywnym rozwiązaniem jest skorzystanie z kalkulatorów rozmiarów. Wystarczy bowiem podać obwód w biuście oraz pod biustem, a kalkulator pokaże, jaka miseczka będzie najlepsza.

Nie tylko rozmiar…

Jak dobrać biustonosz do kształtu piersi? To kolejne pytanie z gatunku ważnych, o jakim należy pamiętać poszukując idealnej bielizny.  Tylko wtedy możemy być pewni, że będzie jak druga skóra, zapewniając zarówno atrakcyjny, kobiecy wygląd, jak i niebywały komfort noszenia. A kształtów piersi jest kilka. Te imitujące gruszkę lub łezkę (ciężkie, pełne na dole) najlepiej zaprezentują się w modelach usztywnianych oraz semi-soft. Okrągłe, czyli takie same w górnej, jak i dolnej części ładnie wyglądają w stanikach plunge, balkonetkach czy miękkich. Piersi mogą być również rozstawione na boki (najczęściej są małe) lub znajdować się blisko siebie. W pierwszym przypadku polecane są te z nisko osadzonym mostkiem lub balkonetki, podczas gdy w drugim najlepszy wybór będą stanowiły modele z fiszbinami kończącymi się w dolnej części mostka. Więcej informacji o tym, jak dobrać stanik, można przeczytać na stronie https://www.kontri.pl/pl/cms/dobieranie-biustonoszy-47.html

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Więcej artykułów

Popularne