Strona głównaUrodaNa co zwrócić uwagę przy wyborze lakierów hybrydowych i żeli budujących?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze lakierów hybrydowych i żeli budujących?

Stylizacja hybrydowa czy żelowa paznokci jest jednym z najczęściej wybieranych zabiegów w gabinetach kosmetycznych. Normą są już salony specjalizujące się tylko i wyłącznie w tej tematyce. Oferta produktów do stylizacji paznokci jest jednak tak wielka, że czasem ciężko podjąć decyzję, na które lakiery lub żele się zdecydować.

Builder gel czyli żel budujący. Jednofazowy czy trójfazowy – jaki wybrać?

Żel budujący do paznokci, czyli builder gel, występuje w wielu wersjach. Na rynku dostępne są zarówno żele utwardzane w lampach LED jak i UV/LED. Najczęściej wykorzystywany był jako jeden ze składników trójfazowej stylizacji paznokci, gdzie potrzebny był zarówno żel podkładowy, czyli baza, następnie żel budujący, a na koniec żel wykańczający lub nabłyszczający. Obecnie wiele firm oferujących produkty do stylizacji paznokci w swojej ofercie ma tzw. żele trójfazowe, czyli żele budujące zawierające w sobie wszystkie te trzy czynniki. Żele te nie potrzebują już żadnego podkładu ani dodatkowego wykończenia, poza wisienką na torcie stylizacji, czyli lakierem hybrydowym.

Lakier hybrydowy – na co zwrócić uwagę?

Wybór lakierów hybrydowych jest jeszcze większy niż w przypadku żeli. Jednak jak w każdej dziedzinie spotkać możemy zarówno dobre lakiery hybrydowe, jak i te gorszej jakości. Na co więc należy zwrócić szczególną uwagę? Oto kilka najważniejszych kryteriów wyboru, które następnie po krótce omówimy:

– marka i cena;
– gęstość;
– pigmentacja;
– kolorystyka.

Dlaczego marka? Ponieważ warto zwrócić uwagę na coś, co na rynku jest już jakiś czas. Należy sprawdzić opinie użytkowniczek czy alerty o uczuleniach, które przy niektórych markach zdarzały się dość często. Wraz z marką w parze idzie również cena. Czy im droższy lakier hybrydowy i bardziej znana firma tym lepiej? Niekoniecznie. Często niszowe firmy mają w swojej ofercie zdecydowanie ciekawszą kolorystykę czy formułę. Gęstość lakieru jest bowiem bardzo ważna, podobnie jak pigmentacja. Wpływa ona na szybkość wykonania stylizacji oraz jej estetykę. Im rzadszy lakier czy gorzej napigmentowany, tym więcej czasu trzeba poświęcić na dokładanie kolejnych warstw, aby efekt był zadowalający. Ostatnią ważną rzeczą jest kolorystyka. Każda kobieta chce mieć wyjątkowe, unikalne paznokcie. Warto więc zainwestować w lakiery, których kolorystyka jest oryginalna i przyciąga wzrok.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne