Strona głównaUrodaHybrydy - co to takiego? Co warto o nich wiedzieć?

Hybrydy – co to takiego? Co warto o nich wiedzieć?

Początkowo manicure hybrydowy kojarzył się z luksusową stylizacją paznokci, która była popularna wśród celebrytów. Hybrydy wykonywane były w salonach kosmetycznych i specjalnych salonach stylizacji paznokci. Jednak ich rosnąca popularność sprawiła, że stawały się bardziej dostępne. Obecnie można je wykonać także w domowych zaciszu, ponieważ wszystkie niezbędne elementy z łatwością kupimy zarówno w drogeriach stacjonarnych i internetowych sklepach.

Czym lakiery hybrydowe różnią się od lakierów do paznokci?

Z wyglądu lakiery hybrydowe nie różnią się od zwykłych, klasycznych lakierów. Mają takie same opakowania w postaci niewielkich buteleczek z odkręconym zamknięciem, w którym umieszczony jest pędzelek do rozprowadzenia.

Różnią się jednak ceną i formułą. Hybrydy to lakiery po pierwsze droższe, a po drugie gęstsze i światłoutwardzalne. Oznacza to, że wymagają zastosowania lampy UV, CCFL lub LED po nałożeniu warstwy lakieru. Promieniowanie lampy oddziałuje na warstwę lakieru i sprawia, że momentalnie wysycha ona i staje się twarda.

W dodatku, płytka paznokci musi być odpowiednio przygotowana pod hybrydy, by manicure był trwały i piękny. Konieczne jest wyrównanie powierzchni płytki, odsunięcie skórek i odtłuszczanie paznokci.

Jak długo trwa zabieg manicure hybrydowego?

Długość wykonywania paznokci hybrydowych zależy od wprawy w malowaniu i stylizacji paznokci, a także od skomplikowania wzoru, jaki chcemy mieć na paznokciach. Cały proces zajmuje zazwyczaj od 45 minut do 1,5 godziny. Obejmuje oczywiście wcześniejsze przygotowanie płytki i skórek do malowania oraz utwardzanie. Na długość zabiegu wpływa także rodzaj lampy – jeżeli jest ona o niskiej mocy to utwardzanie może zabrać więcej czasu, gdyż konieczne będzie powtarzanie zabiegu lub dłuższe naświetlanie.

Od czego zależy trwałość lakieru hybrydowego?

Zależy przede wszystkim od tego, jak przygotujemy płytkę do położenia lakieru. Manicure zrobiony na odpowiednio przygotowanej płytce paznokci, wytrzyma dłużej. Po drugie zależy od jakości lakieru oraz tego, jak dobrze został on utwardzony. Jednak hybrydy trzymają się długo na paznokciach i są odporne na uszkodzenia.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne