Strona głównaUrodaFluidy i podkłady

Fluidy i podkłady

Dobór odpowiedniego podkładu decyduje o tym, czy nasz makijaż będzie wyglądać świeżo i elegancko, czy ciężko i niestety tandetnie. Ważne są trzy czynniki. W związku z czym każda kobieta planując kupno fluidu powinna odpowiedzieć sobie na trzy ważne pytania. Jaką mam tonację skóry? Jaki mam odcień skóry? Jaki mam typ cery.

 

Skóra chłodna czy ciepła? jak określić ton skóry?

Jest to proste i do wykonania w domu. Wystarczy wziąć kartkę białego papieru, lusterko, znaleźć dobrze oświetlone światłem dziennym miejsce i przykładając kartkę do twarzy określić, czy w porównaniu do bieli nasza skóra wydaje się być złota, żółta lub pomarańczowa, co oznacza, że mamy ciepły ton skóry, czy jest różowa lub niebieskawa, co świadczy o chłodnym tonie skóry. Oczywiście do badania przystępujemy po demakijażu i oczyszczeniu skóry twarzy.

Znając tonację skóry wybieramy podkłady odpowiednio wpadające w tony żółte, złote lub ciepłe brązowe dla cery ciepłej lub różowe i chłodne brązy dla cery o chłodnej tonacji. Niektóre marki mają pod tym kątem ubogi wybór oferując jedynie ciepłe, bardziej popularne odcienie ale na szczęście wybór fluidów jest tak duży, że każdemu uda się znaleźć coś pasującego.

 

Jak określić odcień skóry twarzy?

Odpowiednio dobrany odcień jest bardzo ważny. Zbyt ciemny kolor nałożony na twarz może stworzyć efekt maski. Natomiast zbyt jasny sprawi, że będziemy wyglądać niezdrowo. Aby prawidłowo dobrać odcień fluidu bierzemy ten, który wydaje nam się najbardziej odpowiedni plus podkład o jeden ton jaśniejszy i jeden ton ciemniejszy. Następnie nakładamy obok siebie na linii żuchwy po odrobinie każdego. Wtedy porównujemy je i sprawdzamy, który najlepiej wtapia się w naturalny kolor naszej karnacji. Jeżeli trudno nam to określić lepiej kupić fluid odrobinę jaśniejszy, niż ciemniejszy.

 

Jak dobrać fluid do typu cery?

Każda kobieta wie czy ma skórę suchą, tłustą, normalną lub skórę z defektami, takimi jak trądzik lub naczynka, skórę wrażliwą czy dojrzałą. Pytanie jaki podkład pasuje do poszczególnych rodzai.

 

Jaki podkład do skóry suchej?

Skóra sucha charakteryzuje się tym, że szybko wchłania komponentę nawilżającą. Dlatego do cery suchej pasuje podkład rozświetlający wzbogacony o dodatkowe substancje nawilżające, witaminę E i o lekkiej, płynnej konsystencji. Dzięki temu przesuszone skórki będą mniej widoczne.

 

Jaki podkład do skóry tłustej?

Skóra tłusta błyszczy się, a zwiększona produkcja sebum potrafi doprowadzić do “zważenia się” fluidu nałożonego na twarz. Dlatego warto zadbać o to, aby do skóry tłustej wybrać podkład matujący ze składnikami pochłaniającymi nadmiar sebum, Sprawdzą się też podkłady z silikonem, które nie rozmazują się i są stabilne przez wiele godzin.

 

Jaki podkład do skóry dojrzałej?

Ze względu na gromadzenie się nadmiaru kosmetyki w bruzdach i zmarszczkach podkład do skóry dojrzałej powinien posiadać właściwości liftingujące. Dobrze aby posiadał drobinki rozświetlające, które zmniejszają widoczność niedoskonałości skóry. Dodatek antyoksydantów takich jak witamina C i E będzie opóźniać procesy starzenia się skóry.

 

Jaki podkład do skóry alergicznej/wrażliwej?

Tu warto skorzystać z oferty marek dermokosmetycznych i zakup podkładu w aptece. Będzie to podkład hipoalergiczny (pozbawiony alergenów) o lekkiej formule, która nie będzie obciążać skóry i zapychać porów.

 

Jaki podkład do skóry z trądzikiem?

Tu również lepiej skorzystać z dermokosmetyków kolorowych dedykowanych do cery trądzikowej. Posiadają one substancje przeciwbakteryjne, przeciwzapalne, których próżno można szukać w produktach drogeryjnych. Ważne aby fluid do cery trądzikowej był mocno kryjący, ale nie zapychał porów.

 

Jaki podkład do cery naczynkowej?

Najważniejsze aby dobrze zatuszować rozszerzone naczynka więc stawiamy na podkład kryjący i bardzo trwały. Unikamy różowych tonów, które podkreślają problem naczynek wybierając pigmenty żółte i zielone. Makijaż najlepiej uzupełnić o zielony korektor nałożony przez podkładem.

 

Jaki podkład do cery normalnej?

Tu możemy zastosować podkład rozświetlający, matujący, kryjący albo krem BB, który delikatnie wyrówna koloryt skóry i stworzy makijaż naturalny. Mając ten typ skóry można eksperymentować.

 

 

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Więcej artykułów

Popularne