Strona głównaPozostałeDlaczego warto mieć zwierzę w domu?

Dlaczego warto mieć zwierzę w domu?

Zwierzę w domu to ogromna odpowiedzialność. Wie o tym dobrze weterynarz, który wielokrotnie spotykał się z porzuconymi zwierzętami. Mimo, że posiadanie zwierzęcia łączy się z wieloma obowiązkami, ma ono także nie mniej zalet. Przede wszystkim stajemy się bardziej odpowiedzialni. Musimy opiekować się żywą istotą i to niekiedy bardziej wymagającą naszej uwagi i troski niż dziecko. W pewnym wieku dziecko idzie do przedszkola czy szkoły. Pies, kot czy królik nadal w pewnym stopniu jest niesamodzielne. Dochodzą nam takie obowiązki jak podawanie jedzenia, mycie kuwety, misek oraz wychodzenie z pupilem na spacer.

Nie możemy również zapomnieć o stałych wizytach u weterynarza, np. w klinika weterynaryjna Koszalin. Każda taka wizyta to również wydatek, czasem rzędu nawet kilkuset złotych. Wszystkie te nowe obowiązki sprawią, że będziemy musieli przeorganizować nasze życie, ale dzięki temu lepiej zagospodarujemy nasz dzień. Dodatkowo zmienimy nasze priorytety i możliwe, że pozbędziemy się z naszego planu dnia tzw. zjadaczy czasu jak przeglądanie mediów społecznościowych, czy oglądanie TV. Spacery również wyjdą nam na zdrowie.

Nie tylko pozwolą zrzucić zbędne kilogramy, ale również dotlenić się. Pies potrafi skutecznie zmotywować nas do aktywności, niezależnie od pogody. Zwierzę w domu to również świetny towarzysz. Będzie z nami niezależnie od naszego humoru i na pewno sprawi, że nasz dzień będzie lepszy. Potwierdzono, że osoby posiadające psa lub kota mają o wiele lepszy nastrój. Mruczenie kota znacznie nas uspokaja, obniża ciśnienie krwi i poprawia jakość snu. Posiadanie zwierzęcia ma także swoje inne zalety. Dzięki częstemu kontaktowi z sierścią jesteśmy bardziej odporni.

W domu, gdzie trzymamy zwierzę nie da się zachować idealnego porządku i czystości, co przekłada się na naszą lepszą odporność. Mimo faktu, że wokół nas jest więcej sierści, to paradoksalnie nasze mieszkanie wygląda lepiej. Właściciele psów i kotów muszą dbać o to, by cenne rzeczy były schowane, dlatego też w ich domach panuje ład. Znajduje się też mniej przedmiotów na podłodze czy półkach, by pupil miał swobodę ruchu i miejsce do zabawy ze swoim człowiekiem. Jeśli już mowa o właścicielach zwierzaków, to warto nadmienić, że stając się opiekunem przemiłego pupila sami się zmieniamy. Stajemy się bardziej otwarci i empatyczni, ale również cierpliwi. Przestajemy zwracać uwagę na drobnostki, a rzeczy materialne nie są dla nas tak istotne. Nie czarujmy się – posiadając zwierzę musimy liczyć się ze stratami materialnymi, mniejszymi lub większymi, zwłaszcza jeśli przez dłuższy czas przebywamy poza domem. Mimo tego potrafimy nadal kochać naszych przyjaciół, tak samo, jak oni kochają nas. W poszukiwaniu weterynarza w mieście Koszalin trafiliśmy na Weterynarz Koszalin – Vetcor.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne