Strona głównaUrodaUpominek dla siebie- jak go wybrać?

Upominek dla siebie- jak go wybrać?

Nierzadko w różnych momentach życia próbujemy się nagrodzić jakimś prezentem. Czasem chcemy sprawić sobie dodatkową przyjemność, gdy świętujemy sukces zawodowy lub osobisty. Zdarza się również, że rekompensujemy sobie pewien wysiłek, np. kupujemy nową sukienkę jako uwieńczenie skutecznego odchudzania lub zakończenie trudnych egzaminów na studiach. Takie nagrody są ważne dla dobrego samopoczucia i kształtowania pozytywnego obrazu własnej osoby. Są przykładem zdrowego egoizmu. Nierzadko traktujemy innych lepiej niż siebie, zapominając o tym, że powinniśmy dbać również o swój dobry nastrój.

Pozytywną stroną zrobienia samemu sobie prezentu jest to, że to my najlepiej wiemy, jaka rzecz sprawi nam największą przyjemność. W przypadku kupowania dla siebie, nie ma mowy o nietrafionym podarunku.

Jednym z ulubionych prezentów, jakie lubią kobiety jest odzież. Ładne ubranie nie tylko poprawia samopoczucie, ale jest również komunikatem dla otoczenia, pozwalającym widzieć daną osobę jako zadbaną i pozytywnie nastawioną do swojego ciała. Wbrew przysłowiu, że „szata nie zdobi człowieka”, odpowiednio dobrana odzież potrafi uwydatnić zalety, ukryć wady i kształtować nasz wizerunek. Sam kolor ubrania wpływa na wygląd, zwłaszcza twarzy. Może odmłodzić i rozjaśnić cerę lub, przeciwnie, dodać lat.

Odzież jest olbrzymim narzędziem wpływającym na wygląd, a co za tym idzie, na samopoczucie, stąd duża koncentracja wielu osób na ubraniach i ich popularność jako prezentów dla samych siebie oraz innych.

Jednak należy zachować umiar. Jeśli nasza szafa jest wypełniona po brzegi, kolejna sukienka czy bluzka będzie tylko zbędnym wydatkiem.

Dobrym pomysłem jest także sprezentowanie sobie perfum. Jest to jeden z najbardziej osobistych podarunków, ponieważ nosimy go na skórze. Sami wiemy najlepiej, jaki zapach jest dla nas odpowiedni, dlatego perfumy sprawdzą się jako prezent dla samego siebie. Decydując się na rodzaj prezentu, pamiętajmy, że nasz ulubiony zapach będzie do nas pasować niezależnie od tego, jak zmienił się rozmiar naszych ubrań czy fryzura.

Perfumy mogą stać się naszym znakiem rozpoznawczym, jeśli jesteśmy wierni danej marce i ulubionemu flakonikowi. Są one uważane za zmysłowy i luksusowy prezent, jeśli są dobrej jakości.

Markowe, oryginale perfumy są zazwyczaj dość drogim zakupem, co nie oznacza, że znajdują się poza zasięgiem przeciętnie zarabiającej osoby. Warto skorzystać z ofert sklepów internetowych, gdzie jest często taniej niż w salonie stacjonarnym. W ciągu roku pojawiają się także różnego rodzaju promocje.

Perfumeria Notino black Friday celebruje jak inne sklepy, oferując atrakcyjne zniżki na swój asortyment.

Jeśli nie jesteśmy fanami ubrań czy perfum, możemy sobie sprezentować jakiś spersonalizowany drobiazg, jak piękny notes czy kolczyki. Drobiazgi również cieszą i wzbogacają naszą codzienność, nawet jeśli nie zawsze doceniamy ich wartość i znaczenie.

Do trafionych prezentów będą także należały masaże lub zabiegi u fryzjera i kosmetyczki. Profesjonalna pielęgnacja twarzy i fryzury należy do najlepszych poprawiaczy nastroju. Nie dość, że wyglądamy ładniej po wizycie, to również mamy poczucie zadbania o siebie.

Duże odprężenie psychiczne może przynieść poddanie się masażowi przez wykwalifikowanego specjalistę, ponieważ jest to zabieg, który wpływa zbawiennie na spięte mięsnie. Mało która osoba jest tak rozciągnięta i wysportowana, że nie ma przykurczy powstających w sytuacjach stresowych lub podczas pracy siedzącej. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że spięcia w ciele przenoszą się na stan umysłu, powodując obniżony nastrój.

Pięknym prezentem jest także książka. Literatura nas wzbogaca, pozwala oderwać się od zmartwień i spraw życia codziennego, a samo obcowanie z pięknie wydaną pozycją jest przyjemnym doświadczeniem. Książki są też pasją, którą dzielimy się z innymi, ponieważ dyskutujemy o nich i pożyczamy je znajomym lub rodzinie.

Od czasu do czasu warto kupić dla samego siebie prezent. Takie gesty dodają siły, poprawiają humor i ułatwiają codzienne zmagania z trudami życia codziennego.

 

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne