Strona głównaZdrowieSkóra młodzieńcza i żywa

Skóra młodzieńcza i żywa

Każdego roku wydaje się miliardy na produkty kosmetyczne, które obiecują usunąć zmarszczki, rozjaśnić plamy starcze i wyeliminować swędzenie, łuszczenie lub zaczerwienienie. Ale najprostszym i najtańszym sposobem na zachowanie zdrowej skóry i młodzieńczego wyglądu jest trzymanie się z dala od słońca.

Światło słoneczne jest główną przyczyną powstawania zmarszczek, suchości i plam starczych. Twoja skóra zmienia się wraz z wiekiem. Na przykład mniej się pocisz, co prowadzi do zwiększenia suchości. Starzenie się skóry staje się cieńsze i traci tłuszcz, więc wygląda mniej pulchnie i gładko. Podstawowe struktury, zwłaszcza żyły i kości, stają się bardziej widoczne. Po kontuzji skóra może również powrócić do zdrowia.

Zmiany te można drastycznie opóźnić, pozostając poza zasięgiem słońca. Chociaż nic nie może całkowicie zniszczyć szkód słonecznych, skóra czasami może się zregenerować. Nigdy nie jest za późno, aby uchronić się przed szkodliwymi skutkami słońca.

5 sposobów na spowolnienie procesu starzenia się:

1. Nosić odzież ochronną. Kapelusz z szerokim rondem osłania szyję, uszy, oczy i głowę. Poszukaj okularów przeciwsłonecznych z etykietą mówiącą, że okulary blokują 99 do 100 procent promieni słonecznych. Nosić luźne, lekkie, z długimi rękawami koszule i długie spodnie lub długie spódnice, gdy na słońcu.

2. Często sprawdzaj swoją skórę. Poszukaj zmian w rozmiarze, kształcie, kolorze lub odczuwaniu znamion, moli i miejsc. Jeśli znajdziesz jakieś zmiany, które Cię niepokoją, skontaktuj się z lekarzem. American Academy of Dermatology sugeruje, że starsi, jasnoskórzy ludzie mają coroczną kontrolę skóry przez lekarza w ramach regularnego badania fizykalnego.

3. Unikaj sztucznego opalania. Nie używaj lamp opalających i łóżek opalających, a także tabletek do opalania i makijażu opalającego. Tabletki do opalania mają dodatek do koloru, który zmienia kolor skóry na pomarańczowy po ich zażyciu. FDA zatwierdziła ten kolorowy dodatek do barwienia żywności, ale nie do garbowania skóry. Duża ilość dodatku barwnego w tabletkach do opalania może być szkodliwa. Produkty do opalania nie są kremami do opalania i nie chronią skóry przed słońcem.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne