Strona głównaPozostałeProdukcja perfum w domu

Produkcja perfum w domu

Niektórym trudno jest znaleźć odpowiednie perfumy. Może to dobrze pachnieć, gdy jest rozpylany do powietrza, ale zmienia się, gdy reaguje to ze skórą. Ci, którzy są zmęczeni tym problemem, mogą przestać patrzeć i zamiast tego zrobić.

Pierwszym krokiem jest zebranie wszystkich materiałów razem. Wiele osób koncentruje się na olejach i innych płynach i zapomina o podstawach, takich jak probówki, szklane kubki i miarki.

Ludzie powinni unikać używania materiałów wykonanych z metalu lub plastiku, ponieważ mogą one zmieniać zapach. Należy również użyć szklanych prętów mieszających, ponieważ pozwoli to mieszać oleje lepiej, niż tylko ich potrząsanie.

Ponieważ mieszaninę należy przechowywać przez dwa dni przed przeniesieniem do butelki, pokrywy powinny być szczelne, aby zapobiec wyparowywaniu cieczy z powietrza.

Kiedy wszystko będzie gotowe, nadszedł czas, aby połączyć oleje razem. Wiele z nich jest wydobywanych z roślin, a niektóre dłużej niż inne, tworząc w ten sposób nuty bazowe, środkowe i górne.

Przykładami nut podstawowych są cynamon, paproć, mech i drzewo sandałowe.

Ylang-ylang, trawa cytrynowa i neroli są nutami środkowymi, a bergamotka, cytryna, pomarańcza i orchidea są przykładami nut.

Są też ekstrakty olejowe ze zwierząt, ale ci, którzy tego nie znoszą, mogą polegać na syntetycznych olejach.

Ponieważ niektóre olejki eteryczne nie mieszają się dobrze z innymi, potrzebna jest nuta mostu, aby połączyć je ze sobą. Ostatnią rzeczą do dodania przed tym jest przechowywany przez kilka dni jest trochę alkoholu etylowego. To nie zawsze może być dostępne, więc wielu z nich zaleca użycie wódki.

Po dwóch dniach przechowywania ostatnią rzeczą do zrobienia będzie zmieszanie go z wodą destylowaną. Należy go przefiltrować, aby usunąć wszelkie stałe elementy, a ciecz można przenieść do plastikowej butelki.

Nie trzeba naukowca od rakiet, aby wymyślić zapach. To wymaga praktyki, która jest jak doskonałość w sporcie. Jedynym powodem, dla którego niektóre firmy sprawiają, że jest tak skomplikowana, jest to, że inni łączą różne notatki, aby uzyskać pożądany rezultat.

Ci, którzy robią to dla zabawy, mogą zrobić domowe perfumy za pomocą płatków róż. Ale ci, którzy planują zamienić to w biznes, powinni być przygotowani, aby zmienić kuchnię lub pustą salę w domu w mini laboratorium.

Osoba ta nie musi robić wszystkiego w trybie prób i błędów, ponieważ istnieją książki i inne źródła, aby uzyskać te informacje. Niektórzy nawet wspominają o przepisie na pewną miksturę, która będzie służyć jako przewodnik dla każdego, kto chce zacząć.

Niektóre wyprodukowane mikstury nie będą tak dobre, jak się spodziewano. Zamiast go wyrzucać, są inne rzeczy, które przedsiębiorca może z tym zrobić.

Mieszanka może być używana jako odświeżacz powietrza, do aromaterapii, do produkcji papierków zapachowych i innych. W końcu składniki używane do wytworzenia tych innych produktów są takie same jak perfumy i nadal można je dobrze wykorzystać.

Tworzenie perfum jest osobiste. Tak więc, osoba musi dowiedzieć się, jakie zapachy działają dla danej osoby i innych tam, więc istnieje kierunek, kiedy do tworzenia tych mikstur.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne