Strona głównaZdrowieJakie są przykłady keto produktów do diety ketogenicznej?

Jakie są przykłady keto produktów do diety ketogenicznej?

Pośród wielu dostępnych diet bardzo popularna jest dieta ketogeniczna. Czym cechuje się ten sposób odżywiania? Jakie produkty są podstawą diety keto? 

Czym charakteryzuje się dieta keto?

Dieta ketogeniczna ogranicza spożywanie węglowodanów, a zwiększa przyjmowanie zdrowych tłuszczów. To właśnie zdrowe tłuszcze są podstawą tego sposobu odżywania. Głównym założeniem diety keto jest redukcja masy ciała przy wykorzystaniu energii z masy tłuszczowej. W diecie nie spożywa się węglowodanów, znakomicie zastępują je zdrowe tłuszcze. Dieta keto ogranicza także spożywanie cukru i owoców.

Stosowanie takiej diety wymaga umiejętnego dobierania produktów spożywczych. Ważne jest spożywanie tłustych mięs i ryb, masła, śmietany, oleju i innych wysokokalorycznych produktów. Dieta obejmuje także takie keto produkty, jak m.in.:

  • orzechy brazylijskie, makadamia, pini,
  • oleje kokosowe,
  • oliwę z oliwek,
  • mąki migdałowe i kokosowe,
  • olej mct.

Produkty dobrej jakości, np. olej kokosowy czy nasiona chia to nieocenione pomocniki w prawidłowo skomponowanej diecie keto. Bogate w cenne składniki odżywcze mają ogromny wpływ na prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Zmniejszają apetyt i przyczyniają się do redukcji masy ciała.

Jakie są potencjalne korzyści z diety keto?

Pradopodobnie stosowanie takiej diety może przynieść pewne korzyści, takich jak redukcja nadmiernej wagi, poprawa pracy układu sercowo-naczyniowego lub zmniejszenie poziomu insuliny i cukru we krwi.

Warto jednak podkreślić, że dieta ketogeniczna nie jest odpowiednia dla każdego. Osoby z pewnymi schorzeniami, takimi jak choroby nerek, wątroby czy trzustki z reguły powinny unikać tej diety.

Oczywiście najlepiej przejście na nową dietę skonsultować z doświadczonym lekarzem lub dietetykiem, aby upewnić się, że jest ona odpowiednia dla danego stanu zdrowia i rzeczywiście może pomóc w osiągnięciu ustalonych celów.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne