Strona głównaUrodaProfesjonalne kosmetyki fryzjerskie: Jakie marki wybrać?

Profesjonalne kosmetyki fryzjerskie: Jakie marki wybrać?

Branża fryzjerska to z pewnością jedna z prężniej rozwijających się usług w sferze beauty. To, co kiedyś było domeną tylko wielkich dam, teraz dostępne jest dla każdego. Piszemy każdego, ponieważ fryzjerstwo to już nie tylko usługi typowo kobiece. Również panowie z chęcią korzystają z salonów fryzjerskich, chcąc młodo i modnie wyglądać. A wiadomo, że do tego potrzebne są nie tylko umiejętności fryzjera, ale również profesjonalne kosmetyki fryzjerskie.

Czym cechują się profesjonalne kosmetyki fryzjerskie?

Pewnie niejednokrotnie zastanawialiście się, dlaczego na półkach swojego salonu fryzjerskiego nie widać popularnych kosmetyków z drogerii, których wy używacie na co dzień do pielęgnacji włosów. Otóż dlatego, że używane tam są profesjonalne kosmetyki fryzjerskie, które różnią się od tych zwykłych. Po pierwsze, różnią się stężeniem substancji aktywnych w nich zawartych. Nie znaczy to jednak, że te stosowane przez nas na co dzień są złe – trzeba ich po prostu więcej używać. Po drugie natomiast, kosmetyki fryzjerskie są o wiele bardziej wydajne.

Czy kosmetyki fryzjerskie nadają się do codziennej pielęgnacji?

Profesjonaliści przestrzegają przed ich stosowaniem na własną rękę. Jeśli mowa o odżywkach czy serum do włosów, to stosując je zgodnie z przeznaczeniem nie powinno być żadnych problemów. Jednak już farby do włosów, rozjaśniacze – tych nie powinno się stosować samodzielnie, ponieważ z racji na większe stężenie substancji aktywnych możliwe jest uszkodzenie skóry głowy. Dlatego pamiętajmy, aby kosmetyki fryzjerskie stosowane były przede wszystkim w salonie fryzjerskim.

Jakie marki są najlepsze?

To już indywidualna kwestia gustu każdego fryzjera. Jedni bowiem będą uznawali jedynie polskie firmy, inni uznają, że profesjonalne kosmetyki fryzjerskie mogą być tylko z firmy zagranicznej. Z pewnością wiele zależy też od opinii klientów, którzy sami docenią konkretną farbę, wosk czy odżywkę. Nie bez znaczenia dla salonów fryzjerskich jest również cena kosmetyków. Na szczęście, nie brakuje renomowanych hurtowni fryzjerskich, gdzie można nabyć kosmetyki fryzjerskie w hurtowych cenach. To istotne, ponieważ zważywszy na ilość klientów, fryzjer z prawdziwego zdarzenia zużywa ich mnóstwo każdego dnia. Dlatego kosmetyki fryzjerskie w hurtowych cenach są dla niego doskonałym rozwiązaniem. Dobrą wskazówką jest aby kupować tylko w renomowanych punktach, wystrzegać się aukcji na allegro – często bowiem trafiają się podróbki, które mogą zniszczyć włosy. A to z kolei skutecznie odstraszy klientów od ponownej wizyty i tym samym narazi zakład fryzjerski na straty. A tego przecież nikt nie chce, dlatego profesjonaliści zaopatrują się w sprawdzonych dokładnie punktach.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne