Strona głównaZdrowieSzpital jednego dnia

Szpital jednego dnia

Popularność szpitali jednego dnia rośnie z roku na rok. Operacja przestaje się już kojarzyć z długimi przygotowaniami czy kilkudniowym pobytem w szpitalu. Szpital jednego dnia to rozwiązanie, które powstało w USA i Kanadzie jako odpowiedź na przepełnione szpitale. Operacja tego rodzaju wiąże się z oszczędnością, ponieważ ogranicza pobyt pacjenta w szpitalu do 24 godzin. W tym czasie chory zostaje przyjęty na oddział, przechodzi zabieg, po którym wychodzi do domu.

Zabiegi w szpitalu jednego dnia

Coraz więcej operacji zaczyna przyjmować jednodniowy tryb przebiegu. Do najbardziej popularnych należą również zabiegi pod narkozą z zakresu ortopedii, chirurgii, ginekologii czy laryngologii. Można w ten sposób wykonać operacje różnego rodzaju, takie jak żylaki, usunięcie torbieli z jajnika czy usunięcie pęcherzyka żółciowego.

W szpitalu jednego dnia można pozbyć się migdałków, jak również zoperować krzywą przegrodę nosową. Wykonuje się również operacje dermatologiczne oraz zabiegi medycyny estetycznej. Bardzo popularnym zabiegiem pod narkozą stała się ostatnio operacja usunięcia zaćmy oraz implantacji soczewek wewnątrzgałkowych. Pacjent już po godzinę po operacji może wrócić do domu.

Szpital jednego dnia oferuje również zabiegi w zakresie ortopedii, takie jak artroskopia stawu kolanowego. Po operacji pacjent zostaje na oddziale maksymalnie dobę, a w domu sam zmienia opatrunek. Po 2 tygodniach odbywa się jedynie wizyta kontrolna, w czasie której usuwane są szwy.

Kto może skorzystać z usług szpitala jednego dnia?

Najczęściej pacjent kierowany jest na konsultację do specjalistów, którzy na podstawie wyników badań diagnostycznych oceniają jego stan zdrowia oraz podejmują decyzję o wykonaniu zabiegu w trybie krótkoterminowym. Nie wszyscy pacjenci mogą jednak skorzystać z operacji w szpitalu jednego dnia. Przeciwskazania to najczęściej cukrzyca oraz choroby układu krążenia. Zabiegów tego rodzaju nie przeprowadza się również u pacjentów powyżej 70 roku życia.

Wybierasz się na zabieg po narkozą? Jeśli chcesz szybko go odbyć, postaw na szpital jednego dnia – Inter-Med. Pacjenci korzystający z oferty zabiegowej mogą liczyć na najwyższą jakość opieki. Personel medyczny tworzą wykwalifikowani oraz uznani specjaliści. Szpital umożliwia wykonywanie różnorodnych zabiegów, a dzięki zaawansowanej technologicznie aparaturze medycznej, każdy zabieg jest bezpieczny i przeprowadzony w komfortowych warunkach.

 

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne