Strona głównaUrodaNa czym polega plastyka powiek?

Na czym polega plastyka powiek?

Plastyka powiek zwana blepharoplastyką jest zabiegiem pomagającym w leczeniu opadającej powieki. Jest to zabieg chirurgiczny polegający na usunięciu nadmiaru skóry i/lub tłuszczu z powiek. W niniejszym artykule opisano w jakim celu taki zabieg jest wykonywany, jak wygląda zabieg oraz jak przygotować się do zabiegu.

W jakim celu wykonywane jest podnoszenie powiek?

Podnoszenie powiek to zabieg, który jest wykonywany ze względów estetycznych. U niektórych osób nadmiar skóry i tłuszczu w okolicach górnej powieki sprawia, że powieka wygląda starzej i mniej estetycznej. Zabieg pozwala skutecznie ograniczyć lub usunąć efekt tak zwanych worków pod oczami.

Czasami plastyka powiek jest wykonywana z przyczyn zdrowotnych a nie estetycznych, gdyż w wyjątkowych sytuacjach nadmiar skóry i tłuszczu może ograniczać widzenie.

Jak przygotować się do zabiegu?

Podstawą są konsultacje z lekarzem przed podjęciem decyzji o zabiegu. Trzeba porozmawiać na temat potencjalnego ryzyka oraz o oczekiwanym efekcie. Pacjent przed przystąpieniem do zabiegu musi się szczegółowo zapoznać z zaleceniami lekarza.

Przed zabiegiem powinny być wykonane podstawowe badania. W tym morfologia, INR oraz w niektórych przypadkach Ekg.

Poniżej podstawowe zalecenia dotyczące przygotowania się do zabiegu:

  • Nie zaleca się wykonywania zabiegu w okresie około miesiączkowym,
  • na kilka tygodni przed zabiegiem nie należy stosować niektórych leków,
  • nie jest rekomendowane narażanie skóry na promieniowanie UV (opalanie się na słońcu lub w solarium),
  • w okresie około 14 dni przed zabiegiem nie należy palic papierosów ani pić alkoholu,
  • w dniu zabiegu nie można wykonywać makijażu.

Pełna lista zaleceń powinna zostać przedstawiona pacjentowi podczas konsultacji lekarskich. Powyższa lista ma jedynie charakter poglądowy.

Jak wygląda zabieg podnoszenia powiek?

Zabieg jest wykonywany u pacjentów powyżej 35 roku życia. Zabieg trwa około 45-60 minut i jest wykonywany przy zastosowaniu znieczulenia miejscowego. Górna powieka zostaje nacięta wzdłuż naturalnego załamania powieki. W ten sposób usuwany jest nadmiar skóry i tłuszczu. Blizna jest zszywana za pomocą niewchłanialnych nici, które są usuwane po około siedmiu dniach od wykonania zabiegu.

W pierwszych tygodniach po zabiegu trzeba być szczególnie ostrożnym. Nie zaleca się stosowania makijażu, przebywania na słońcu bez okularów przeciwsłonecznych oraz używania szkieł kontaktowych. Natomiast już po miesiącu rekonwalescencję można uznać za w pełni zakończoną. Oczywiście podczas rekonwalescencji trzeba się stosować do zaleceń lekarza i z nim szczegółowo ustalić jakie aktywności są możliwe a jakich należy unikać.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne