Strona głównaZdrowieWkładki urologiczne - co to jest i jak stosować?

Wkładki urologiczne – co to jest i jak stosować?

Kłopoty z utrzymaniem moczu  dotyczą zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Najczęściej problem dotyka osoby starszych, lecz może przytrafić się w wyniku chorób i powikłań w każdym wieku. Wiele osób z tego powodu czuje wstyd i unika przebywania w przestrzeni publicznej z obawy przed przykrymi sytuacjami. Jednak niepotrzebnie, bowiem pomocne i skuteczne są wkładki urologiczne. 

Jaką budowę mają wkładki urologiczne dla mężczyzn?

Na rynku dostępne są różne rodzaje wkładek urologicznych, ale wciąż najlepiej kojarzone są wkładki urologiczne dla kobiet. Te przypominają w większości przypadków popularne podpaski. Z kolei wkładki urologiczne dla mężczyzn wyróżniają się budową. Wynika to ze faktu, iż kobieta i mężczyzna mają różną budowę anatomiczną. To oznacza, że mają inne potrzeby ciała, by produkt był komfortowy przy noszeniu, a przy tym skuteczny.

Męskie wkładki dostępne są w dwóch kształtach o różnej wielkości. Pierwsza wersja jest szeroka w strefie pośladkowej oraz wąska od strony podstawy męskości. Z kolei drugi rodzaj ma specjalne zawinięcia po bokach, które chronią dodatkowo przed wyciekaniem. Ten rodzaj ma taką samą szerokość na całej długości. 

Jaki rodzaj wkładek urologicznych dla mężczyzn stosować?

Wkładki urologiczne dla mężczyzn można zakupić w każdej drogerii czy aptece. Jednak problemem nie jest ich dostępność, a wybór. Odpowiednio dopasowany rodzaj zapewni skuteczną ochronę oraz komfort. Po pierwsze, powinniśmy wybrać model – wąski albo szeroki. Następnie, najistotniejsza jest chłonność. To ona będzie odpowiadała za to, ile wytrzyma wkładka oraz czy nie przytrafi się w trakcie dnia przykra sytuacja, związana z przeciekaniem.

Przy niewielkich problemach, jak kropelkowe nietrzymanie moczu wystarczą cienkie wkładki. Jednak, jeśli nietrzymanie moczu jest poważniejszym problemem to lepsze będą wkładki grubsze i bardziej chłonne – sprawdzą się także na noc. Takie wkładki mogą zaabsorbować więcej płynów, a dodatkowo są lepiej przystosowane do maskowania nieprzyjemnego zapachu. 

Wkładki urologiczne pozwolą swobodnie się poruszać i funkcjonować w trakcie dnia tak, jakby problem nietrzymania moczu nas nie dotyczył. Grubszych wkładek nie trzeba będzie często wymieniać w przypadku większych problemów. 

 

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne