Strona głównaUrodaKto lepiej zadba o włosy — barber czy fryzjer męski?

Kto lepiej zadba o włosy — barber czy fryzjer męski?

Wiele osób zastanawia się, jaka dokładnie jest różnica pomiędzy barberem a fryzjerem męskim. Z tym pytaniem wiąże się również kwestia tego, kto lepiej zadba o męskie włosy. Poniżej przedstawiamy rozwiązanie tej kwestii.

Obszar specjalizacji fryzjera męskiego

Większość fryzjerów nie specjalizuje się wyłącznie w fryzjerstwie męskim, gdyż Panowie znacznie rzadziej odwiedzają salon, gdzie pracuje fryzjer męski. Mokotów w Warszawie jest tego najlepszym przykładem — trudno jest znaleźć salon wyłącznie wyspecjalizowane we fryzjerstwie męskim, ale z fryzjerstwem damskim sytuacja ma się zupełnie na odwrót.

W salonie fryzjerskim zadbają o długie i krótkie męskie włosy. Fryzjer męski wykona również koloryzacje włosów, czego na pewno nie podejmie się barber. Wiele mężczyzn farbuje sobie włosy na głowie i na brodzie, gdy zauważą, że zaczynają siwieć.

Obszar specjalizacji barbera

Barber jest specjalistą od klasycznych męskich fryzur oraz od nadania kształtu brodzie. Jeśli marzy ci się klasyczna męska fryzura i porządne przystrzyżenie brody, to powinieneś udać się do barbera. Również fryzury z cieniowaniem są do wykonania przez barbera. Doradzi on też, jakich kosmetyków używać do brody, jak i do włosów. Barber posiada również bardziej specjalistyczne narzędzia niż fryzjer męski, co dla niektórych Panów może być sporą zaletą.

Barber na pewno nie wykona koloryzacji włosów ani nie zajmie się długimi włosami męskimi (chyba jeśl chodzi o radykalne skrócenie włosów). Może się ewentualnie zająć koloryzacja pierwszych siwych włosów, ale to już zależy od indywidualnego barbera.

Który z nich lepiej zadba o włosy?

Odpowiedź na to pytanie brzmi: zależy. Jeśli zależy ci na koloryzacji lub masz długie włosy, to lepiej postaw na fryzjera męskiego. Minusem jednak jest to, że trudno jest znaleźć osobę, która naprawdę specjalizuje się we fryzurach męskich, a nie jedynie robi to pobocznie.

Jeśli zależy ci na klasycznych fryzurach i chcesz dbać o brodę, to koniecznie udaj się do barbera. Jego największą zaletą jest to, że pracuje na dobrych narzędziach i zna się na kosmetykach do pielęgnacji włosów, ale i też skóry twarzy.

Materiał przygotowano wraz ze fryzjerami męskimi i barberami z Salonu Urody Impress https://impress.waw.pl/fryzjerstwo.php

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne