Strona głównaUrodaJaki szampon jest najlepszy dla alergika?

Jaki szampon jest najlepszy dla alergika?

Osoby borykające się z alergiami na różnego typu składniki nie mogą stosować każdych kosmetyków. Większość z nich posiada szkodliwe alergeny, które mogą wywoływać reakcje uczuleniowe. Dlatego też alergicy najczęściej sięgają po szampony hipoalergiczne, organiczne, a także ekologiczne czy wegańskie. Wychodzimy zatem z założenia, że bezpieczny kosmetyk jest naturalny i ekologiczny. Przekonajmy się, czy zapewnienia producentów, które umieszczają na etykietach kosmetyków mogą nam pozwolić na wybranie najlepszego szamponu hipoalergicznego.

Zaufanie do słowa

Kupując kosmetyk najczęściej bardzo pobieżnie czytamy znajdujące się na nim etykiety. To, co zachęca nas do kupna, to dodatkowy opis na opakowaniu, który ma wpłynąć na nasz wybór. Dlatego też producenci stosują modne i chwytliwe hasła, takie jak „hipoalergiczny”, „eko”, „organiczny”, „naturalny”, „bio”, „wegan”, by wywołać dobre wrażenia na konsumentach. Wspomniane hasła mogą być stosowane dowolnie, ponieważ prawo nie określa ich definicji. Kupując szampon hipoalergiczny warto zatem zwrócić uwagę na tego typu określenia i spróbować zweryfikować je na podstawie składu. Pamiętajmy też, że nie wszyscy producenci postępują w taki sposób. Na rynku można znaleźć wiele produktów, których skład odpowiada powszechnie rozumianemu określeniu „naturalny”.

szampon hipoalergiczny

Szampon hipoalergiczny, czyli jaki?

Szampon hipoalergiczny to żaden inny, jak taki, który nie powoduje alergii. Nie powinien on zatem zawierać składników, które potencjalnie mogą wywołać uczulenie. Dlatego też, kupując szampon hipoalergiczny nie wybierajmy produktów, które zawierają, takie substancje jak Sodium Laureth Sulfate, Parfum oraz Citric acid.

  • Sodium Laureth Sulfate, to właśnie ten czynnik tworzy w kontakcie z wodą przyjemną pianę podczas mycia włosów. Jednocześnie usuwa tłuszcz ze skóry, która pod jego wpływem znacznie się wysusza. U osób wrażliwych na działanie niektórych składników, może on wywołać alergię.
  • Parfum, a szampon hipoalergiczny – zapach kosmetyków to najczęściej kombinacja wielu substancji aromatycznych. Substancje zapachowe są jednak najczęstszą przyczyną reakcji alergicznych. Producenci nie są również zobowiązani do umieszczania wszystkich ich nazw w składzie. Pod słowem „Parfum” mogą zatem kryć się czynniki występowania reakcji alergicznych.
  • Citric acid – ten składnik w kontakcie z oczami wywołuje szczypanie. Jest to kwas cytrynowy stosowany w produktach do pielęgnacji ciała jako substancja regulująca pH skóry. U osób, którym zaleca się stosowanie szamponu hipoalergicznego, substancja tego rodzaju może wywołać silne podrażnienia skóry oraz błon śluzowych.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne