Strona głównaModaJaki jest najlepszy sposób czyszczenia złotych łańcuszków?

Jaki jest najlepszy sposób czyszczenia złotych łańcuszków?

Ten, kto kocha swoją złoty łańcuszek, nosi go chętnie i często. Jeżeli chcielibyśmy kupić nowy, to na stronie https://www.marsandia.pl/ można znaleźć wiele interesujących modeli. Musimy jednak pamiętać, że ten element biżuterii, choć jest piękny, to łatwo się brudzi. Mydło, kremy, perfumy i makijaż, a także drobne płatki skóry i tłuszcze do ciała pozostawiają swoje ślady na tego typu biżuterii.

Aby utrzymać swój złoty łańcuszek, nie potrzeba wiele wysiłku. Zazwyczaj wystarczy wyczyścić go w domu od czasu do czasu, ale bardzo cenną lub filigranową biżuterię do profesjonalnego czyszczenia u jubilera. W wielu sklepach oferowane są specjalne ściereczki do czyszczenia złota, za pomocą których można dotrzeć do małych części, takich jak zatyczki do kolczyków lub też drobno połączonych łańcuchów w trudno dostępnych miejscach, aby je wyczyścić.

Kąpiel zanurzeniowa, która nadaje się do biżuterii złotej, jest nieco bardziej kosztowna. Składa się głównie z niejonowych i anionowych środków powierzchniowo czynnych oraz zasad. Ten roztwór chemiczny może być bardzo agresywny i może silnie atakować porowatą biżuterię lub kamienne wykończenia złotej biżuterii, ale złotym łańcuszkom przyda się, aby je wyczyścić. Niemniej jednak należy go używać tylko z dużą ostrożnością. Zazwyczaj biżuteria ze złota nie wymaga szczególnie intensywnego i częstego czyszczenia. Właściciele biżuterii od dawna stosują prosty sposób czyszczenia złotej biżuterii, czyli płyn do mycia naczyń. Na biżuterię nałóżmy trochę detergentu i umyjmy ją pod bieżącą letnią wodą. W ten sposób można również dotrzeć do trudno dostępnych obszarów delikatnej biżuterii. Następnie wysuszmy go miękką bawełnianą tkaniną. W przypadku uporczywych plam można również użyć miękkiej szczoteczki do zębów. Dzięki temu łańcuszek znów będzie szczególnie intensywnie błyszczeć. Dodatkowo można go wypolerować wełnianą szmatką. Starajmy się jednak unikać zabrudzenia złotej biżuterii z wyprzedzeniem, aby cieszyła ona nasze oczy możliwie jak najdłużej.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne