Strona głównaUrodaIdealny kształt paznokci, czyli słów kilka o przedłużaniu paznokci żelem.

Idealny kształt paznokci, czyli słów kilka o przedłużaniu paznokci żelem.

Naturalne paznokcie często są słabe przez spożywanie produktów ubogich w witaminy z grupy B. Suplementacja lekami oraz poprawa stylu życia przynosi rezultaty długoterminowe, na których skutek trzeba niestety poczekać. Z natychmiastową pomocą przychodzi metoda przedłużania paznokci żelem.  Wygląd paznokci przedłużanych nie odbiega od wyglądu paznokci naturalnych. Kształty paznokci jakie można uzyskać po przedłużeniu to kształt okrągły, kwadratowy, owalny, migdał i spiczasty.  

Co jest potrzebne do przedłużenia paznokci?

Do przystąpienia do pracy nad paznokciem niezbędne jest przygotowanie płytki paznokcia oraz usunięcie skórek. Do tego zabiegu pomocny okaże się bloczek polerski, pilnik oraz w miarę możliwości frezarka. Kolejnym niezbędnym elementem jest cleaner, którego zadaniem jest odtłuszczenie paznokcia. Nakładamy go przy pomocy wacików bezpyłowych, tak samo jak primer. Materiałem przedłużającym płytkę paznokcia jest żel do paznokci. Na rynku mamy do wyboru żel jednofazowy i żel trójfazowy. Żel pierwszego typu łączy w sobie właściwości żelu podkładowego, budującego i wykończeniowego. Dzięki temu jeden produkt zastępuje tak naprawdę trzy różne produkty. Popularnym żelem do paznokci jest żel do paznokci różowy, który nie odbiega kolorystycznie od płytki paznokcia. Kolejną potrzebną rzeczą jest lampa UV lub LED. Przy czym bardziej zalecane są lampy LED pod względem bezpieczeństwa i lepszej ochrony skóry. W przypadku posiadania lampy UV wybieramy żel do paznokci uv. Należy dopasować żel do rodzaju promieniowania lampy. W przypadku niewłaściwego dobrania żelu będzie problem ze zbudowaniem paznokcia, ponieważ żel się nie utwardzi. Do przedłużania paznokci niezbędne jest, także posiadanie szablonów lub tipsów. Obecnie bardziej popularne są szablony. Najważniejsze są przede wszystkim chęci i wiara we własne możliwości. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że za pierwszym razem paznokcie nie będą wyglądały tak jak z profesjonalnego salonu. To co będzie w nich posiadało większą wartość to mianowicie zwiększona pewność siebie kobiety, która nie bała się nowego wyzwania.

Dla kogo jaki kształt paznokcia?

Kształt okrągły lepiej wygląda na krótszych paznokciach i jest bardziej odporny na uszkodzenia. Polecany jest osobom, które wykonują prace manualne. Tego typu kształt nie wpływa negatywnie na komfort pracy. Kształt kwadratowy będzie wyglądał dobrze przy średnich bądź długich paznokciach. Osoby z szerokimi paznokciami i krótkimi palcami powinny unikać tego kształtu. Kształt owalny będzie pasował każdej kobiecie. Natomiast kształt migdału jest najbardziej popularny i najpiękniej wydłuża dłoń. Podsumowując, każda kobieta znajdzie coś dla siebie.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne