Strona głównaZdrowieBądź uważny w salonach dla paznokci

Bądź uważny w salonach dla paznokci

Czy kiedykolwiek opuściłeś salon paznokci o więcej niż się spodziewałeś – infekcję? Niektóre saloniki paznokci są schronieniem dla bakterii i zarazków, a małe cięcie skórek może spowodować poważne zakażenie grzybicze, jeśli nie zostaną zastosowane odpowiednie techniki higieny.

Według Amerykańskiej Akademii Dermatologicznej zagrożenia dla zdrowia związane z salonami obejmują infekcje bakteryjne; infekcje grzybicze, takie jak grzybica, grzyb paznokci i drożdże; i infekcje wirusowe.

Zapoznanie się z otoczeniem Twojego salonu i procedurami sanitarnymi ma kluczowe znaczenie, aby Twoje doświadczenie było przyjemne i zdrowe. Oto kilka wskazówek od BTG Cosmetics Inc. na temat tego, czego szukać podczas następnej wizyty w salonie:

* W jaki sposób można zdezynfekować narzędzia do paznokci, takie jak maszynki do strzyżenia, nożyczki do skórek i pliki? Preferowana jest sterylizacja cieplna lub sterylizacja chemiczna środkiem bakteriobójczym i fungicydem. Niektóre salony podejmują dodatkowe środki ostrożności, używając świeżo rozpakowanych pilników do paznokci dla każdego klienta.

* Czy otrzymujesz dokładny peeling? Paznokcie powinny być namoczone i oczyszczone mydłem przed rozpoczęciem usługi. Upewnij się również, że pojemnik na mydło został dobrze wyczyszczony.

* Wygląd zewnętrzny ma znaczenie. Zgrabna i zorganizowana przestrzeń może ujawnić wiele informacji na temat praktyk salonu. Sprawdź również, czy twój salon działa na podstawie bieżących licencji i czy technicy są odpowiednio licencjonowani i przeszkoleni.

* Gdy wybierzesz połyskliwy kolor, czy nie chcesz, aby był nieotwarty? Wielu patronów salonu martwi się o niehigieniczne narzędzia, ale co z setkami osób używających tego samego lakieru do paznokci?

“Narzędzia do dezynfekcji to tylko część rozwiązania” – powiedział Ben Friedman, prezes BTG Cosmetics. “Używanie czystej, świeżej butelki z lakierem do paznokci zapewni, że Twoje paznokcie będą utrzymywane w czystości. Lakier do paznokci powinien być traktowany jak szczoteczka do zębów i na pewno nie chciałbym nikomu się z nikim dzielić. ”

Firma opracowała nowy program o nazwie Toma Salon Service, który jest dostępny w różnych salonach paznokci w całym kraju. Zamiast wybierać kolor, który został otwarty i użyty, usługi paznokci w tych salonach obejmują teraz nową, nieotwartą butelkę Toma SlimLine, którą możesz zabrać do domu po zakończeniu usługi. A jeśli w późniejszym czasie dostaniesz mikroukład, można go łatwo naprawić w domu za pomocą pasty, która została dołączona do twoich usług.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne