Strona głównaZdrowieWlewy witaminowe

Wlewy witaminowe

XXI wiek przyniósł nam nie tylko wiele zdobyczy technologicznych i cywilizacyjnych, ale również modę na zdrowy tryb życia. Bycie zdrowym, zadbanym i żyjącym w zgodzie z naturą to współczesny wyznacznik prawidłowego trybu życia. Na znaczeniu przybrały takie rzeczy jak odpowiednia dieta, sportowy tryb życia i profilaktyka zdrowotna. Jak nigdy na znaczeniu przybrała medycyna wraz ze wszystkimi swoimi dobrodziejstwami.

 

Medycyna naturalna a zdrowy tryb życia

Medycyna naturalna skupia się na holistycznym podejściu do zdrowia pacjenta. Nie skupia się tylko na pośrednim leczeniu schorzeń, ale na poprawie ogólnego stanu zdrowia i samopoczucia pacjenta. Wykorzystuje naturalne metody leczenia, które są bezpieczne i nie inwazyjne. Jednym z zyskujących na popularności zabiegów są wlewy witaminowe.

 

Czym są wlewy witaminowe?

Witaminy i mikroelementy są niezbędne aby Twój organizm funkcjonował prawidłowo. Niestety nie wszystkie witaminy jesteś w stanie dostarczyć spożywając pokarmy nawet jeśli stosujesz zbilansowaną i zdrową dietę. Ważne jest zatem aby uzupełniać braki witamin regularnie tak, aby Twój organizm funkcjonował jak najbardziej wydajnie. Suplementacja diety o witaminy i minerały może być zróżnicowana. Wiele zależy od pory roku i aktualnego stanu zdrowia oraz potrzeb organizmu. Szybkim i skutecznym uzupełnieniem braku witamin i mikro oraz makroelementów są kroplówki witaminowe (wlewy witaminowe).

 

Co wchodzi w skład kroplówek witaminowych?

W składzie kroplówek witaminowych znajdziemy przede wszystkim podstawowe pierwiastki takie, jak Potas, Sód, Magnez, a także mikroelementy takie, jak selen czy cynk oraz witaminy rozpuszczalne w wodzie i tłuszczach. W skład wlewów wchodzą też aminokwasy oraz substancje antyoksydacyjne. Koktajle witaminowe dobierane są zawsze do indywidualnych potrzeb organizmu. Jest wiele kuracji witaminowych, m.in.  oczyszczające, detoksykujące, wspomagające prawidłowe funkcjonowanie. Mają też wiele innych, korzystnych właściwości.

Wlewy witaminowe są alternatywą dla suplementacji diety przy użyciu preparatów w kapsułkach lub innych formach przyjmowania witamin doustnie. Ogromną zaletą kroplówek witaminowych jest to, że nie wymagają długoterminowych kuracji, a natychmiast dostarczają organizmowi wszystkich niezbędnych witamin i mikroelementów. Po przyjęciu takiego zastrzyku energii organizm jest nawodniony i zregenerowany. Kroplówki witaminowe wspierają eliminację stanów zapalnych, chronią przed działaniem wolnych rodników. Regularne uzupełnianie witamin to także poprawa kondycji włosów, skóry i paznokci.

 

Na czym polegają wlewy witaminowe?

Wlewy witaminowe polegają na podaniu odpowiednio skomponowanego koktajlu dożylnie, za pośrednictwem wenflonu. Pacjent zakładany ma wenflon za pomocą którego dożylnie podłączona jest kroplówka. Sam zabieg jest zabiegiem ambulatoryjnym, medycznym i wymaga zachowania wszelkich norm dlatego wykonywany może być tylko i wyłącznie przez wykwalifikowany personel medyczny. Zabieg wykonywany jest w odpowiednio przygotowanym pomieszczeniu, wyposażonym w sterylne narzędzia i akcesoria, jednorazowe igły i wenflony.

Wykonanie zabiegu nie wymaga rekonwalescencji i zazwyczaj pozwala na powrót do domu bezpośrednio po wykonaniu zabiegu.

 

Przeciwskazania do wykonania kroplówki witaminowej:

  • Ciężka niewydolność wątroby
  • Ciężka schyłkowa choroba nerek
  • Ciężka niewydolność serca
  • Nadwrażliwość na dany składnik kroplówki
  • Zaburzenia psychiczne

 

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne