Strona głównaZdrowieMasaż klasyczny

Masaż klasyczny

W ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat zmienił się znacznie sposób pracy. Coraz większa część społeczeństwa pracuje przy biurkach, najczęściej z użyciem komputerów. Niesie to za sobą różnego rodzaju konsekwencje. Ze względu na siedzący tryb pracy dużo nie ruszamy się, a co za tym idzie przybywa nam kilogramów. To także katorga dla naszego kręgosłupa i mięśni karku.

Coraz więcej ludzi ma wady postawy i przykurczone mięśnie wokół szyi. Warto z tym walczyć poprzez ćwiczenia i masaże relaksujące. Rozsądnymi ćwiczeniami wzmocnimy mięśnie kręgosłupa, dzięki czemu będziemy mieli prawidłową postawę. Jednak przynajmniej na początku warto je robić pod okiem osoby mającej doświadczenie i umiejącej nami pokierować. W przeciwnym razie możemy sobie zrobić krzywdę. Dobrym rozwiązaniem są także masaże relaksujące oferowane w większości salonów masażu. Działają one relaksująco i prozdrowotnie, ale pamiętajmy, że istnieje wiele przeciwwskazań do ich wykonywania. Dowiesz się o tym w dalszej części tekstu, w której napiszemy również o technikach masażu.

 

Techniki masażu klasycznego

W Polsce przyjęto używanie ośmiu technik masażu klasycznego. Są to techniki głaskania, wałkowania, oklepywania, rozcierania, uciskania, ugniatania, roztrząsania wibracji. Powinny one być wykonywane w odpowiedniej kolejności, zaczynając od głaskania, a kończąc na wałkowaniu. Ma to na celu stopniowe przechodzenie od tkanek położonych najbardziej na zewnątrz, do tych położonych głębiej. Dzięki masażowi możemy zrelaksować się fizycznie, ale również odpocząć psychicznie po ciężkim dniu. Nie tylko pomoże on pozbyć się rozmaitych dolegliwości związanych z bólem, ale również pomoże zapobiegać urazom. Istnieją rozmaite rodzaje masażu: odchudzający, ujędrniający, gorącymi kamieniami, aromaterapeutyczny czy znany większości orientalny.

 

Przeciwskazania do masażu

Istnieje szereg przeciwwskazań do poddania się masażowi. Powinno się go unikać przy chorobach nowotworowych, tętniakach, problemami z niewyrównanym nadciśnieniem, zapaleniem żył, gorączką czy chorobami skóry. Dodatkowo niewskazany jest dla kobiet w czasie menstruacji i ciąży. Jeśli mamy wątpliwości czy możemy poddać się masażowi, to zapytajmy o to masażystę.

 

Masaże – korzyści

Dla osób, które mogą pozwolić sobie na to finansowo, regularne masaże mają bardzo korzystny wpływ na nasze ciało. To nie tylko walka z kontuzjami, naciągniętymi mięśniami czy przykurczami. Masaż pomaga spalać tłuszcz, stymuluje układ limfatyczny i pomaga pozbywać się szkodliwych toksyn. Jasno wynika z tego, że pełni on funkcję nie tylko rozluźniającą nasze ciało i psychikę, ale również zdrowotną. W życiu sportowca masaże to codzienność, ponieważ wspomagają one regenerację całego organizmu. Również dla zwykłego człowieka widać liczne korzyści: dotlenienie tkanek, zapobieganie tworzeniu się zakrzepów, usuwanie obrzęków czy przyspieszenie metabolizmu.

Potrzebujesz relaksu, ponieważ Twoje ciało jest zmęczone, a Twoja psychika już nie nadąża za pędzącym światem? Jeśli mieszkasz w Łodzi lub pobliżu udaj się do salonu masażu np. Ceremonia Uzdrawiania w Zgierzu . Masaż relaksacyjny to tylko jeden z 19 różnych tego typu zabiegu. Możesz zamówić masaż bańką chińską, modelujący, hinduski, tkanek głębokich, sportowy, stóp itd. Salonu masażu Ceremonia Uzdrawiania w Zgierzu i oferuje usługi z zakresu masażu na wysokim poziomie. Dzięki którym klienci mogą poczuć odprężenie i relaks. Ceremonia uzdrawiania to regneracja dla duszy i ciała.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Więcej artykułów

Popularne