Strona głównaZdrowieW jaki sposób pozbyć się grzybicy paznokci w naturalny i bezpieczny sposób?

W jaki sposób pozbyć się grzybicy paznokci w naturalny i bezpieczny sposób?

Grzybica to bardzo nieprzyjemna choroba, która może powodować dodatkowe problemy zdrowotne. Grzyby są natarczywe, tak więc trudno jest je leczyć. Jeżeli na naszych paznokciach pojawiły się grzyby i nie wiemy, jak się ich pozbyć, oto kilka przydatnych naturalnych środków, z których korzystały nasze babcie.

Grzyby potrafią być bardzo natarczywe. Ich leczenie może być bardzo długotrwałe, więc musimy uzbroić się w cierpliwość, ale w jaki sposób można wyleczyć grzybicę paznokci?

Naturalne leczenie grzybicy paznokci

Czasami naprawdę trudno jest wyleczyć grzybicę paznokci. Często zdarzają się bowiem nawroty choroby, a grzyby rozprzestrzeniają się na inne części ciała. W jaki sposób wyleczyć grzybicę paznokci i jakie środki zastosować, by nie dopuścić do nawrotu choroby?

Naturalne leczenie grzybicy paznokci polega zwykle na zastosowaniu naturalnych środków, takich jak:

  • cynamon,
  • jogurt naturalny,
  • czosnek,
  • soda oczyszczona.

Kto choć raz w życiu chorował na grzybicę paznokci, wie, jak frustrująca jest to dolegliwość i jak trudno jest ją wyleczyć. Cynamon jest idealnym rozwiązaniem dla tej męczącej choroby. Olejek otrzymywany z liści cynamonu można stosować bezpośrednio na paznokcie rano i wieczorem. Cynamon jest też pomocny w leczeniu grzybicy stóp. Wystarczy moczyć stopy w mieszance przygotowanej z olejku cynamonowego, siarczanu magnezu (gorzkiej soli) i wody.

Doskonałym rozwiązaniem przeciwko grzybicy paznokci może też być zwykły jogurt naturalny. Zawiera on bowiem mikroorganizmy, które niszczą grzyby. Wystarczy moczyć w nim stopy lub po prostu dokładnie go w nie wetrzeć i pozostawić do wyschnięcia. Następnie należy po prostu spłukać stopy zimną wodą.

Czosnek to wyjątkowo zdrowy produkt. W wielu gospodarstwach domowych jest on regularnie stosowany w kuchni, ale w jaki sposób można przy jego pomocy zwalczać grzybicę paznokci? Otóż czosnek zawiera alicynę, która ma właściwości przeciwgrzybicze. Wystarczy dwa razy dziennie smarować paznokcie mieszanką czosnku i oliwy z oliwek. Czosnek może spowolnić rozwój grzybów już po kilku zastosowaniach.

Soda oczyszczona jest kolejnym naturalnym środkiem zwalczającym grzybicę paznokci, który można znaleźć w każdej kuchni. Wystarczy wymieszać pół szklanki sody oczyszczonej z czterema szklankami gorącej wody i połową szklanki gorzkiej soli. Wszystkie składniki należy dobrze ze sobą połączyć, a następnie dodać 1/4 szklanki octu. Przed nałożeniem tak uzyskanej mieszanki na paznokcie, należy najpierw przez kilka minut moczyć paznokcie w samym occie. Jeżeli będziemy powtarzać tę czynność codziennie, mniej więcej co dziesięć godzin, to w ciągu kilku tygodni uda nam się wygrać z grzybicą paznokci.

Poza wymienionymi wyżej naturalnymi środkami stosowanymi w przeszłości przez nasze babcie, istnieje jeszcze jeden sposób na uporanie się z grzybicą paznokci, a jest nim ocet jabłkowy.

W jaki sposób zwalczyć grzybicę paznokci przy pomocy octu jabłkowego?

Ocet jabłkowy to naturalny środek przeciwko grzybicy paznokci. Ze względu na swój kwaśny odczyn, może zapobiegać rozprzestrzenianiu się grzybicy paznokci. Ocet jabłkowy zabija też bakterie bytujące na paznokciach.

Jeśli chcemy użyć tego naturalnego środka przeciw grzybicy paznokci, musimy wymieszać równe części octu jabłkowego i wody.

Po przygotowaniu roztworu, przez kilka minut moczymy w nim paznokcie. Następnie dobrze spłukujemy wodą i suszymy.

Jeżeli będziemy tę czynność powtarzać regularnie, to po krótkim czasie pozbędziemy się grzybicy paznokci.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne