Strona głównaModaJakie są rodzaje bransoletek z grawerem?

Jakie są rodzaje bransoletek z grawerem?

Grawerowanie biżuterii jest znanym i chętnie stosowanym sposobem na tworzenie oryginalnych pamiątek. Grawer to trwały napis na złotej lub srebrnej biżuterii. Najczęściej elementem, na którym graweruje się napisy są blaszki, które mogą zastąpić zawieszki łańcuszków czy bransoletek.

Bardzo ciekawym rodzajem grawerowanej biżuterii są bransoletki złote i srebrne w całości wykonane z tych kruszców, gdzie wygrawerowany wzór jest wpleciony w ogniwa bransoletki. Tańszą wersją są modele składające się z blaszki z metalu szlachetnego łączonej woskowanym sznureczkiem bądź też rzemykową lub sylikonową bransoletką. Grawerować można oczywiście nie tylko blaszki, modne są także zawieszki do bransoletek, tzw. charmsy w kształcie serduszek, kółeczek lub innych figur. Na takich małych powierzchniach zmieszczą się przede wszystkim inicjały lub krótkie daty. Grawerować możemy na wszystkich gładkich powierzchniach biżuterii.

Co wygrawerować na bransoletce?                         

Motywacyjny cytat – bardzo popularne stało się używanie motywacyjnych cytatów na grafikach, odzieży ale i na biżuterii właśnie w formie graweru. Tekst musi być oczywiście krótki, tak aby zmieścił się na blaszce i można go było łatwo odczytać. Często na taki grawer decydują się osoby, dla których z jakiś względów dany cytat jest szczególnie istotny i wiele w życiu znaczy. Taka garść motywacji na co dzień z pewnością dodaje sił do działania. Możemy zdecydować się na wygrawerowanie cytatu z klasyki literatury bądź muzyki ale również nanieść na biżuterię własne motto.

Imiona lub inicjały – grawerowanie imion ukochanego lub inicjały obojga są już klasycznym wzorem graweru, jaki wykonuje się na biżuterii. Taki napis dobrze wygląda zarówno na damskiej jak i męskiej biżuterii gdyż dla Panów również znajdą się modele bransoletek z blaszką do grawerowania. Ciekawym pomysłem jest noszenie w związku przez oboje zakochanych bransoletek ze wspólnymi inicjałami. Taka biżuteria stanowi symbol łączącego uczucia i może być doskonałym prezentem np. z okazji walentynek.

Imiona dzieci i daty urodzin – coraz częściej młode mamy pragną uczcić fakt narodzin dziecka właśnie biżuterią z grawerem, na którym widnieje imię dziecka i data urodzenie. To piękna pamiątka zarówno dla siebie jak i na przyszłość dla dziecka. Taka bransoletka to doskonały pomysł na prezent dla świeżo upieczonej mamy od męża lub przyjaciółki.

ważne daty – data zaręczyn, ślubu, rozpoczęcia jakiegoś ważnego etapu w życiu to momenty, które warto uwiecznić na biżuterii. Najmodniejsze srebrne bransoletki dla kobiet to doskonały dodatek do codziennych stylizacji, które dzięki grawerowi stale będą przypominały nam o tym wyjątkowym dniu. Taki grawer to świetny pomysł na prezent z okazji rocznicy ślubu.

pamiątka z komunii – biżuteria zarezerwowana jest nie tylko dla kobiet. Dziewczynki przystępujące do Pierwszej Komunii coraz częściej dostają w prezencie biżuterię dlatego grawerowana bransoletka wydaje się być znakomitym pomysłem dla małej elegantki, którą będzie mogła nosić na wyjątkowe okazje. Grawer z datą przystąpienia do Sakramentu będzie piękną pamiątka na długie lata.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne