Strona głównaZdrowieMedycyna estetyczna - mezoterapia

Medycyna estetyczna – mezoterapia

Jednym z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej jest mezoterapia. Zabieg te zapobiega starzeniu się skóry, wypadaniu włosów a także tworzeniu się cellulitu. Mezoterapia polega na wykonaniu przez lekarza szeregu nakłuć dostarczając bezpośrednio do powierzchni skóry właściwej preparatu z odpowiednio dobraną substancją odżywczą.

Może to być: kwas hialuronowy, witamina A, C, E, wyciągi roślinne z alg morskich czy zielonej herbaty albo też związki z grupy glikozaminoglukanów. Zastrzyki śródskórne wykonuje się w takich obszarach ciała jak: twarz, dekolt, owłosiona skóra głowy, brzuch, pośladki czy uda  http://felknerestetyczna.pl/medycyna-estetyczna/mezoterapia/.

Rodzaje mezoterapii stosowanej w gabinetach medycyny estetycznej 

  • Mezoterapia igłowa polega na wprowadzeniu w obszar skóry właściwej substancji aktywnej przy pomocy strzykawki i bardzo cienkich igieł lub przy pomocy specjalnego urządzenia wykonującego nakłucia.
  • Mezoterapia bezigłowa to nieinwazyjny zabieg przeznaczony do wprowadzenia do warstwy skóry właściwej preparatów leczniczych oraz regenerujących, ale metodą elektroportacji. Do zabiegu stosuje się urządzenia wytwarzające prąd elektryczny o cechach wysokiej częstotliwości, co powoduje czasowe zwiększenie przepuszczalności błony komórkowej. W trakcie zabiegu otwierają się kanały hydrofilowe umożliwiając wchłonięcie się substancji aktywnych podawanych z zewnątrz.
  • Sonoforeza to odmiana mezoterapii bezigłowej polegająca na ultradźwiękowym wprowadzaniu do warstwy skóry właściwej substancji aktywnych. Czynnikiem, który wpływa na przepuszczalność są ultradźwięki. Optymalny efekt powstaje wtedy, gdy zastosuje się wysokie stężenie preparatów.
  • Jonoforeza to zabieg zapewniający przenikanie substancji aktywnych do warstwy skóry właściwej w formie jonów. Za cały mechanizm zabiegu odpowiada dysocjacja elektrolityczna zachodząca pod wpływem prądu stałego. W zabiegu ważny jest skład stosowanego preparatu i mechanizmu transportu cząstek.

Mezoterapia to zabieg, po którym pierwsze efekty widoczne są prawie natychmiast i utrzymują się miesiącami.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne