Strona głównaUrodaKwas hialuronowy – kiedy warto z niego skorzystać

Kwas hialuronowy – kiedy warto z niego skorzystać

Kwas hialuronowy – kiedy warto z niego skorzystać

Kwas zazwyczaj kojarzy się z czymś żrącym lub złuszczającym. Czy warto jednak bać się każdego kwasu? Kwasy wykorzystywane są w medycynie naturalnej, szczególnie przy stosowaniu terapii odmładzających lub inaczej nazywanych metod anti-aging. Co zatem należy wiedzieć na temat kwasu hialuronowego?

 

Czym jest kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy jest naturalnym związkiem który wiąże wodę w skórze i jest składnikiem macierzy międzykomórkowej. Kiedy jesteśmy młodzi ilość kwasu w organizmie jest bardzo wysoka dzięki czemu skóra wygląda młodo i jest elastyczna. Z wiekiem niestety ilość kwasu hialuronowego spada, a co za tym idzie skóra jest mniej sprężysta, wiotczeje i pojawiają się zmarszczki.

 

Kwas hialuronowy naturalnie występuje również jako  główny składnik mazi stawowej. Odpowiada za lepkość mazi i prawidłowe smarowanie stawów oraz odżywienie chrząstki.

Dzięki swoim zastosowaniom kwas hialuronowy zyskał zastosowanie nie tylko w medycynie tradycyjnej w zakresie ortopedii, reumatologii, okulistyce (np. stosowany jest w trakcie zabiegów laserowej korekcji wzroku – wypełnia nierówności na powierzchni rogówki, chroniąc struktury położone głębiej przed wiązką promieni laserowych) ale również  w medycynie estetycznej i kuracjach odmładzających.

 

Wykorzystanie kwasu hialuronowego jako metoda anti-aging

Kwas hialuronowy w medycynie estetycznej wykorzystywany jest jako metoda alternatywna do tradycyjnych operacji plastycznych, mających na celu poprawę wyglądu skóry oraz jej odmładzanie. Lekarze medycyny estetycznej wykorzystują właściwości kwasu hialuronowego jako naturalnego wypełniacza. Pozwala to na redukcję zmarszczek lub bruzd powstałych w wyniku starzenia, a więc utraty jędrności skóry i jej wiotczenia. Kwas hialuronowy umiejętnie wstrzyknięty w okolice zmarszczek wygładza je dając tym samym efekt odmłodzonego wyglądu.

 

Jak działa kwas hialuronowy?

Substancje wykorzystywane podczas zabiegu wygładzania zmarszczek zawierają kwas hialuronowy, który wprowadzony pod skórę uzupełnia jego niedobór oraz nawilża i dodaje odpowiedniej objętości skórze. Preparaty te dodatkowo poprawiają kontur twarzy oraz modelują usta (pomagają zwalczyć na przykład efekt opadających kącików). Dzięki regenerującym właściwościom kwasu hialuronowego skóra po zabiegu wygląda znacznie lepiej niż przed nim. Ogromnym plusem tej terapii anti-aging jest również fakt, że kwas hialuronowy jako substancja naturalnie występująca w organizmie jest bezpieczny i nie wywołuje reakcji alergicznych. Zabieg wstrzykiwania kwasu hialuronowego nie niesie ze sobą zatem ryzyka powikłań, a pacjent nie jest narażony na długą rekonwalescencję.

Efekt zabiegu z użyciem kwasu hialuronowego daje natychmiastowy efekt, który może utrzymywać się na ok. 6-8 miesięcy. Wszystko zależy jednak od naturalnych predyspozycji pacjenta oraz zastosowanego preparatu i jego gęstości. Im gęstszy i bardziej oczyszczony preparat, tym dłużej utrzymujący się efekt po zabiegu.

Jeśli zastanawiasz się nad wybraniem dla siebie jednej z metod anti-aging to kwas hialuronowy może być dla Ciebie idealnym rozwiązaniem.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne