Strona głównaUrodaKosmetyki na zmarszczki

Kosmetyki na zmarszczki

Kosmetyki na zmarszczki to produkty, które mają za zadanie niwelować procesy starzenia. Zmarszczki powstają w wyniku utraty jędrności skóry. Dzieje się to zwykle w okolicach 30. roku życia i aby temu zapobiec, warto zwrócić uwagę na codzienną pielęgnację. Podstawą jest stosowanie kremów, zarówno na dzień, jak i na noc, ale ich działanie można wzmocnić wykorzystując takie kosmetyki na zmarszczki, jak serum aktywujące komórki czy ampułki o działaniu przeciwstarzeniowym.

Kosmetyki na zmarszczki – kremy nawilżające

Wśród kosmetyków na zmarszczki można wyróżnić kremy nawilżające, które przeznaczone są do różnego rodzaju skóry. Warto je stosować regularnie i od młodzieńczych lat. Ich lekka konsystencja i szybkie wchłanianie pozwalają na nałożenie kremu bezpośrednio pod makijaż. Kremy przeciwzmarszczkowe często zawierają kwas glikolowy, który nie tylko nawilża skórę, ale także złuszcza ją, dzięki czemu niweluje drobne zmarszczki. Wśród kremów na zmarszczki można odnaleźć także dermokosmetyki, które wnikają w głąb skóry dzięki nanotechnologii.

Kosmetyki na zmarszczki – serum aktywujące komórki

Interesującym kosmetykiem na zmarszczki jest serum aktywujące komórki Sesgen 32, które stymuluje DNA do procesów naprawczych. Dzięki regeneracji komórek skóra staje się wyraźnie odmłodzona, wygładzona i rozświetlona. Dodatkową zaletą stosowania serum jest przedłużenie żywotności komórek oraz wyrównanie kolorytu cery. Serum nakłada się na oczyszczoną skórę twarzy, wykonując przy tym delikatne, koliste ruchy. Kosmetyk w przeciwieństwie do zwykłego kremu ma bardzo skoncentrowaną i treściwą formułę, a przy tym działa na głębokie warstwy skóry.

Kosmetyki na zmarszczki – ampułki

Kosmetyki na zmarszczki mogą mieć także postać ampułek. Mają one niezwykle silne działanie przeciwstarzeniowe, dzięki czemu przeznaczone są do cery dojrzałej. Napinają skórę, ujędrniają ją i odżywiają. Specyficzna formuła ampułek przeciwstarzeniowych powoduje, że na powierzchni skóry tworzy się powłoka wiskoelastyczna. W niektórych produktach (na przykład Acglicolic Classic Ampułki Forte) zawarte są dodatkowo komórki macierzyste pochodzące z mikołajka nadmorskiego, które wpływają na regenerację skóry.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne