Strona głównaDzieciMata edukacyjna

Mata edukacyjna

Mata edukacyjna to jeden z najpopularniejszych produktów dla niemowląt. Dlatego też wychodząc temu naprzeciw w niniejszym artykule przedstawiamy na czym polega „edukacyjność” takiego produktu.

Czynnik edukacyjny w produktach dla dzieci

Nie da się ukryć, że coraz więcej zabawek oraz akcesoriów dla dzieci otrzymuje od producentów przymiotnik „edukacyjny”. Niekiedy „edukacyjność” jest nadużywana przez producentów zabawek oraz akcesoriów dla dzieci. Otóż czasami jest to pewnego rodzaju zabieg marketingowy sugerujący, że dany produkt może mieć pozytywny wpływ na rozwój dziecka. Niemniej jednak czasami produkty z kategorii edukacyjnych rzeczywiście spełniają swoją rolę stymulując rozwój dziecka, dlatego warto z nich korzystać, ale po prostu zachowując rozsądek.

Mata edukacyjna

Mata edukacyjna piankowa, z założenia powinna stymulować rozwój małego dziecka. Maty są z reguły dedykowane dla dzieci w pierwszych miesiącach życia. Jedni uważają, że kolorowa mata wypełniona cyferkami, literkami, zwierzątkami oraz innymi informacjami pomaga dziecku w poznawaniu świata. Inni natomiast są zdania, że zbyt kolorowa mata może przestymulowywać dziecko i znacznie lepiej postawić na jednolite wzory w pastelowych kolorach. Naszym zdaniem zarówno jedna jak i druga opinia ma w sobie trochę racji. Dlatego kluczowe jest postawienie na taką matę, która jest kompromisem. Nie warto rezygnować kompletnie z edukacyjnych wzorków jednak jednocześnie nie można postawić na zbyt jaskrawe i przemęczające wzory.

Dziecko spędzając czas na macie bez wątpienia poznaje nowe kształty i kolory. Dlatego warto wykorzystać potencjał jaki daje wykorzystanie maty w kształtowaniu rozwoju dziecka. Jednocześnie trzeba zachować w tym aspekcie umiar, gdyż najważniejsze jest to, aby dziecko czuło się bezpiecznie i komfortowo a zbyt jaskrawe kolory oraz natłok stymulujących informacji zamieszczonych na powierzchni maty może w tym przeszkadzać. Dlatego też rekomendujemy zakup wyważonej maty w pastelowych kolorach.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne