Strona głównaDzieciDziecięce rakiety do tenisa dla najmłodszych i starszych dzieci

Dziecięce rakiety do tenisa dla najmłodszych i starszych dzieci

Historia tenisa sięga czasów starożytnych. Na ówczesnych reliefach można rozpoznać dziś zarys kobiet w greckich tunikach i mężczyzn w chitonach, odbijających piłeczkę. Podobną grę kultywowano w starożytnym Rzymie, gdzie zawodnicy odbijali pałkami piłki wypełnione ziarnami fig. W miejskich palestrach funkcjonujących przy termach również uprawiano grę małą piłeczką. 

Rakiety do tenisa dla dzieci i dorosłych

Dziecięce rakiety do tenisa to pierwszy sportowy przyrząd, jakie poznaje dziecko na zajęciach tenisa. Gra w tenisa to jedna z najbardziej wymagających dyscyplin sportowych. Aby ją w pełni opanować, naukę tenisa należy zacząć w bardzo młodym wieku. W pierwszym etapie nauki, dziecko bardziej się bawi niż uczy, stale i nieustanne ćwiczy technikę.

Rodzice organizujący dziecku zajęcia sportowe muszą zacząć od zakupu dziecięcej rakiety do tenisa. Wbrew pozorom to wcale nie jest łatwa decyzja. Bardzo często na pierwszych treningach trenerzy wręczają dziecku własne rakiety, by nie tyle zapoznały się z przyrządem, ile aby sprawdzić optymalną wielkość i wagę rakiety. Dziecięce rakiety do tenisa należy bowiem dobierać do dziecka bardzo starannie. Nie może ona być za ciężka, ponieważ dziecko szybko się zniechęci, gdy każdemu ruchowi będzie towarzyszyć ból. Równie istotna jest długość rakiety, wielkość główki i cechy naciągu.

Dziecięce rakiety do tenisa – jak wybrać optymalną

Jeżeli rodzic nigdy nie miał do czynienia z tym sportem, przygotowują się do zakupu dziecięcej rakiety do tenisa powinien skonsultować temat z trenerem lub kupić rakietę w specjalistycznym sklepie sportowym, również online. Warto bowiem wiedzieć, że rakietę do tenisa dla dziecka nie dobiera się do ich wieku, ale do wzrostu dziecka. Zwykle inaczej wygląda oferta dziecięcych rakiet do tenisa dla dzieci poniżej 100cm wzrostu a inaczej już dla dziecka mierzącego od 110-125cm i dziecka o wzroście nieprzekraczającym 165cm. Przy wzroście ok. 120cm należy wybrać rakietę o długości 23 cale, jeżeli dziecko jest już starsze i mierzy ok. 150 cm, dziecięce rakiety do tenisa nie powinny być dłuższe niż 26 cali.

Dziecięce rakiety do tenisa, skład i materiał

Juniorskie rakiety dziecięce wyróżniają się zastosowaną do produkcji technologią oraz materiałem wykonania, np. rakiety wykonane z kompozyty grafitowego to najczęściej stosowany materiał. Dzięki temu cena rakiety staje się przystępna, chociaż  nie tłumi ona nadmiernie ilości drgań. Jednak rodzice niepewni trwałości entuzjazmu dziecka, wybierają często właśnie taką rakietę. Rakiety grafitowe natomiast wybiera się dla młodych i już trenujących zawodników.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne