Jeszcze kilkadziesiąt a temu suknie ślubne zakładane na ślub cywilny diametralnie różniły się od tych, które Panny Młode wkładały na ślub w kościele. Ogromny wpływ na taką sytuację miał brak konkordatu. Co za tym idzie, bardzo często Pary młode brały dwa śluby. Pierwszy przed urzędnikiem stanu cywilnego i kolejny w kościele. Najczęściej Panny Młode wybierały skromną kreację na ślub cywilny, natomiast wspaniała suknia ślubna pojawiała się w czasie ceremonii kościelnej.
Jaką suknię ślubną wybrać na ślub cywilny?
W ostatnich latach coraz więcej par rezygnuje ze ślubu kościelnego. Po drugie już dawno pojawiła się możliwość zawarcia ślubu konkordatowego, który niesie za sobą takie same skutki prawne, jak ślub zawarty w Urzędzie Stanu Cywilnego. Co za tym idzie powoli zacierał się sztywny podział na suknie ślubne przeznaczone na ślub kościelny i cywilny. Współczesne Panny Młode mają pełną dowolność co do wyboru stroju na ślub cywilny. Możemy zdecydować się na elegancki i skromny kostium, jak i suknię ślubną godną prawdziwej księżniczki. Wszystko zależy od naszych indywidualnych preferencji.
Czym się kierować wybierając suknię ślubną dla siebie?
W sklepach znajdziemy bardzo różne suknie ślubne. Klasyczne, w stylu boho czy całkowicie minimalistyczne. Co za tym idzie bez względu na rozmiar, każda Panna Młoda znajdzie coś dla siebie. Idealna suknia powinna podkreślać zalety i sprytnie maskować niedoskonałości sylwetki przyszłej Panny Młodej. Ślubna stylizacja powinna też pasować style do stroju pana Młodego i oczywiście do całego wesela. Eleganckie suknie ślubne nie będą raczej pasować do wesela ww stylu boho…
Sam wygląd to jeszcze nie wszystko. Idealna suknia ślubna powinna być również, o ile to możliwe wygodna. Przecież Panna Młoda spędza w niej przynajmniej kilka godzin. Niektóre kobiety decydują się na dwie różne suknie ślubne. Pierwsza z nich jest zazwyczaj bardziej okazała. Natomiast druga kreacja jest zdecydowanie wygodniejsza, ma umożliwiać swobodne ruchy na parkiecie.