Jaką suknię ślubną wybrać na ślub cywilny?

0
198

Jeszcze kilkadziesiąt a temu suknie ślubne zakładane na ślub cywilny diametralnie różniły się od tych, które Panny Młode wkładały na ślub w kościele. Ogromny wpływ na taką sytuację miał brak konkordatu. Co za tym idzie, bardzo często Pary młode brały dwa śluby. Pierwszy przed urzędnikiem stanu cywilnego i kolejny w kościele. Najczęściej Panny Młode wybierały skromną kreację na ślub cywilny, natomiast wspaniała suknia ślubna pojawiała się w czasie ceremonii kościelnej.

Jaką suknię ślubną wybrać na ślub cywilny?

W ostatnich latach coraz więcej par rezygnuje ze ślubu kościelnego. Po drugie już dawno pojawiła się możliwość zawarcia ślubu konkordatowego, który niesie za sobą takie same skutki prawne, jak ślub zawarty w Urzędzie Stanu Cywilnego. Co za tym idzie powoli zacierał się sztywny podział na suknie ślubne przeznaczone na ślub kościelny i cywilny. Współczesne Panny Młode mają pełną dowolność co do wyboru stroju na ślub cywilny. Możemy zdecydować się na elegancki i skromny kostium, jak i suknię ślubną godną prawdziwej księżniczki. Wszystko zależy od naszych indywidualnych preferencji.

Czym się kierować wybierając suknię ślubną dla siebie?

W sklepach znajdziemy bardzo różne suknie ślubne. Klasyczne, w stylu boho czy całkowicie minimalistyczne. Co za tym idzie bez względu na rozmiar, każda Panna Młoda znajdzie coś dla siebie. Idealna suknia powinna podkreślać zalety i sprytnie maskować niedoskonałości sylwetki przyszłej Panny Młodej. Ślubna stylizacja powinna też pasować style do stroju pana Młodego i oczywiście do całego wesela. Eleganckie suknie ślubne nie będą raczej pasować do wesela ww stylu boho…

Sam wygląd to jeszcze nie wszystko. Idealna suknia ślubna powinna być również, o ile to możliwe wygodna. Przecież Panna Młoda spędza w niej przynajmniej kilka godzin. Niektóre kobiety decydują się na dwie różne suknie ślubne. Pierwsza z nich jest zazwyczaj bardziej okazała. Natomiast druga kreacja jest zdecydowanie wygodniejsza, ma umożliwiać swobodne ruchy na parkiecie.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.