Strona głównaDzieciJak wybrać śpiworki do spania w trosce o spokojny i bezpieczny sen...

Jak wybrać śpiworki do spania w trosce o spokojny i bezpieczny sen dziecka?

Zapewnienie spokojnego i bezpiecznego snu dziecku, jest troską wielu rodziców borykających się z problemem ułożenia dziecka do snu. Często energia maluszka nie pozwala mu zasnąć i powoduje przebudzanie się zarówno podczas dziennych drzemek oraz nocnego snu. Przyczyna może leżeć w nieodpowiednim dla dziecka przykryciu, które może powodować uczucie dyskomfortu albo nie zapewniać odpowiedniego komfortu cieplnego. Alternatywą do zastosowania tradycyjnej kołderki jest śpiworek do spania z nogawkami. 

Śpiworek dla dziecka – komfort i bezpieczeństwo

Dzięki temu, że śpiworek szczelnie okrywa ciało maluszka, skutecznie zapobiega jego wychłodzeniu. Śpiworek dziecięcy z nogawkami zapewnia stałe przykrycie maluszka. Dodatkowo dobre dopasowanie śpiworka gwarantuje bezpieczny sen dziecka. Dzieje się tak za sprawą wyeliminowania możliwości przypadkowego zakrycia twarzy, co często zdarza się podczas użycia kocyków lub kołderek. Ponadto śpiworki cechują się napami na ramionach, co umożliwia łatwe założenie go dziecku bez konieczności przeciągania przez głowę. Produkty te są niezwykle proste w obsłudze dzięki możliwości zapięcia za pomocą zamka błyskawicznego.

Jak dobrać śpiworek dla maluszka?

Czynnikami, na które powinno się zwrócić uwagę jest rozmiar śpiworka, pora roku oraz materiał z jakiego jest wykonany. Dobrej jakości śpiworek charakteryzuje się wykonaniem z certyfikowanej, miękkiej, oddychającej tkaniny. Najlepszy wybór oscyluje wśród produktów posiadających certyfikat jakości jakim jest np. OEKO-TEX.

Polecanym dla rodziców szczególnie dbających o komfort i bezpieczeństwo snu dziecka jest śpiworek do spania garden fruits. Wykonano go z wysokiej jakości drukowanej bawełny. Wewnętrzne ocieplenie zapewni odpowiednie ciepło oraz pozwoli na spokojny, niezakłócony sen maluszka.

Wybór śpiworków do spania cieszy się coraz większą popularnością wśród rodziców. Dziecko otulone w śpiworek ma zapewnione idealne warunki do snu. Dzięki zastosowaniu rozwiązań ograniczających ryzyko przykrycia twarzy, śpiworek jest wyjątkowo bezpiecznym rozwiązaniem.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne