Strona głównaUncategorizedJak powinna wyglądać prawdziwa włoska restauracja?

Jak powinna wyglądać prawdziwa włoska restauracja?

Niektórzy z nas byli już we Włoszech, a wiele osób zna je tylko z opowieści – tym jednak, co jest zazwyczaj cechą wspólną każdego jest wiedza na temat kuchni włoskiej. Któż bowiem nie próbował pizzy, lasagne lub też innego dania właśnie z Italii? Czy wiecie jednak, jak często daleko jest tym daniom w “polskim wydaniu” do ich oryginalnych wersji? Aby się dowiedzieć i poznać naprawdę autentyczne smaki, należałoby odwiedzić prawdziwie włoską restaurację. Jak poznać, że wybrany przez nas lokal jest właśnie włoski, nie tylko z nazwy?

Właściciel prawdę Ci powie

Najlepszym sposobem na poznanie “włoskości” danej restauracji jest spojrzenie na to, kto jest jej właścicielem. Jeżeli mamy do czynienia z prawdziwym Włochem, możemy być pewni, że spotkamy się tam z prawdziwymi smakami rodem z Italli. Wszystko ze względu na ogromne przywiązanie Włochów do ich własnej kuchni, a przede wszystkim na ich szacunek do niej. Prawdziwy Włoch nie pozwoli, aby w jego restauracji były serwowane inne niż naprawdę regionalne i dokładnie takie same, jak w jego kraju dania.

O tym, jak włoska jest odwiedzana przez nas restauracja świadczy o niej również jej wygląd. Przyjrzyjmy się mu dokładnie – jeżeli jest bardzo nowoczesny i niewiele w nim nawiązań do samych Włoch, możemy zacząć być podejrzliwy. Spytajmy też kelnera o to, co znajduje się w danej potrawie, a w razie czego wezwijmy i kucharza, który z pewnością chętnie nam o tym opowie. Po krótkiej rozmowie możemy łatwo wywnioskować, czy mamy do czynienia z godną zaufania restauracją.

Opinie innych smakoszy

Jeżeli nie mamy dostępu do informacji, kto zarządza daną restauracją, warto zajrzeć do Internetu i przyjrzeć się opiniom ludzi znających się na rzeczy. Włoskie lokale w Polsce mają to do siebie, że są chętnie odwiedzane, a w związku z tym opinie na ich temat pojawiają się bardzo często. Wykorzystajmy to więc na własną korzyść, zanim “nadziejemy się” i znów nie będzie nam dane spróbować kuchni prawdziwie włoskiej, a nie tylko wynikającej z zaledwie podobieństw do tej autentycznej.

Więcej na temat włoskiej restauracji na http://www.szkutnia.waw.pl/pl/o_restauracji/

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne