Strona głównaPozostałeDlaczego uwielbiamy dostawać wiecznie żywe róże

Dlaczego uwielbiamy dostawać wiecznie żywe róże

Obdarowywanie kwiatami jest czymś zupełnie naturalnym. Jest to wspaniałe okazanie miłości, podziękowania, czy dumy drugiej osobie. Skąd się wzięła ta tradycja obdarowywania osób kwiatami? Już w średniowieczu kwiaty pełniły swoją magiczną moc! Poza tym, że pełniły rolę pielęgnacyjną, jak i zdrowotną, to służyły do przekazywania wiadomości. Tak, tak, to w kwiatach żołnierze przesyłali tajemne wiadomości swoim ukochanym lub też chowali w nich ważne, wojskowe informacje z frontu.

 

Do koloru, do wyboru!

Każdy kwiat niesie ze sobą emocję. Słoneczniki, tulipany, czy frezje są wspaniałym upominkiem dla naszych mam, a niosą za sobą miłość, wdzięczność i troskę. Róże, dzięki różnorodności swych kolorów niosą ze sobą różne przesłania. Biała róża symbolizuje wieczność, piękno i radość. Czerwona róża symbolizuje namiętność, płodność i miłość.

Magia kwiatów polega na tym, że każda niesie za sobą zupełnie inny przekaz, a przy tym sprawia nam radość oraz wzbogaca i upiększa naszą przestrzeń. Czy jest jakakolwiek okazja, na którą nie wypada przynieść kwiatów? Ślub, urodziny, imieniny, komunia. Każda z tych uroczystości niesie ze sobą całą masę emocji oraz wspomnień, które chcemy zapamiętać jak najdłużej. A co jeśli jesteśmy w stanie taką emocję, czy wspomnienie zachować na wieczność?

 

Wiecznie żywe róże uchwycą nasze wspomnienia na zawsze

Od jakiegoś czasu panuje boom na wiecznie żywe róże, które dzięki procesowi stabilizacji potrafią świetnie wyglądać przez kolejne 2 lata! Dodatkowym atutem jest to, że wiecznie żywe róże są hipoalergiczne, więc nie musimy się martwić i zastanawiać, czy odbiorca naszych kwiatów jest alergikiem.

Kwiaty od wieków zdobią człowieka i jego uczucia, więc nie sposób się nie zgodzić z Julio Cortázarem, który powiedział: “Ciężko było przestać wierzyć, że kwiat może być piękny bez celu, ciężko przyjąć, że można tańczyć w ciemnościach.”

 

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne