Strona głównaDzieciRęcznik z kapturkiem, mata do przewijania, gryzaki - co wybrać na baby...

Ręcznik z kapturkiem, mata do przewijania, gryzaki – co wybrać na baby shower?

Baby shower to HIT ostatnich miesięcy, relacje, rady, czy wskazówki na prezenty zalewają Youtube, Instagram, czy Facebook, a gwiazdy polskie, jak i zagraniczne prześcigają się w co przaśnym organizowaniu tej imprezy.

Baby shower to nic innego jak uroczystość organizowana przez najbliższe przyjaciółki przyszłej mamy, na cześć jej, jak i przyszłego dziecka. Najczęściej organizowane jest w ostatnich miesiącach ciąży. Ale na co zwrócić uwagę podczas organizacji baby shower?

  • Najczęściej baby shower organizuje się w trzecim trymestrze ciąży, kiedy rozwiązanie jest niedalekie, ale mama ma jeszcze siłę na krótkie spotkanie w żeńskim gronie.
  • Wybór miejsca jest sprawą indywidualną i zależy od preferencji przyjaciółek. Świetną imprezę można zorganizować w klimatycznej knajpie, jak i w przydomowym ogródku, gdzie światełka i świeczki stworzą magiczny klimat zabawy. Należy jednak pamiętać, że w ostatnich tygodniach ciąży przyszła mama szybko się męczy, więc dobrze jest zorganizować baby shower dość blisko domu, tak by mama mogła swobodnie i szybko wrócić do domu na odpoczynek.
  • Jedzenie oraz picie. Tutaj też jest pełna dowolność, jednak baby shower to stosunkowo krótka impreza, dlatego nie warto przygotowywać ogromnych zapasów jedzenia, ponieważ nikt tego nie zje, a jedzenie może się zmarnować. Co do picia, to najważniejszą zasadą jest brak alkoholu. Przyszła mama nie pije, więc należy jej stworzyć komfortowe warunki i nie zrzucać jej na głowę alkoholowych uniesień, kłótni, czy żartów, poza tym przy dobrym soku, czy świeżej herbacie można się równie hucznie bawić!
  • Gadżety. Dobrze jest obmyślić jakiś motyw przewodni, czy to z jakiejś bajki, czy np urządzić wszystko w niebieskiej stylistyce, jeżeli np mama spodziewa się chłopca.
  • No tak! Nie wypada przyjść na baby shower bez prezentu. Gryzaki, butelki, czy ubranka to upominki, które kupuje się najczęściej i przyszła mama może mieć ich za dużo. Świetnym pomysłem będzie ręcznik z kapturkiem, który umili mamie i dziecku czas kąpieli. Przy wyborze ręcznika z kapturkiem należy się kierować składem materiału, dobrze by taki ręcznik z kapturkiem był organiczny, czyli zawierał w składzie 100% bawełny.

 

Mamy nadzieję, że te kilka rad ułatwi organizację imprezy, a i zakup prezentu będzie ciut łatwiejszy. Niezależnie od wszystkiego, pamiętajcie, że to czas dla Was i dla przyszłej mamy, więc po prostu cieszcie się swoim towarzystwem!

 

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne