Strona głównaUncategorizedPrzygotowanie zaproszeń ślubnych – na co zwrócić uwagę?

Przygotowanie zaproszeń ślubnych – na co zwrócić uwagę?

Ustalenie stylu i motywu przewodniego, dodatki nadające charakter zaproszeniu oraz starannie wybrane koperty – między innymi te elementy składają się na proces wyboru zaproszeń ślubnych, który może być czasochłonny, ale jednocześnie bardzo ekscytujący, gdyż jest to poważny krok ku organizacji uroczystości ślubnej.

Zaproszenie w stylu uroczystości ślubnej

Na początek wybierania zaproszeń ślubnych zalecane jest zadawanie sobie kilku pytań. Najpierw trzeba ustalić w jakim stylu będzie zaaranżowane ślub i przyjęcie weselne i do tego stylu dopasować zaproszenia ślubne. Inaczej wyglądają zaproszenia ślubne w stylu rustykalnym (zwykle ekologiczny szary papier) a inne w stylu eleganckim (tutaj zwykle przeważa biel i złote akcenty).

Ważne jest, aby zaproszenia miały kolor i motyw przewodni. Jeśli w dekoracjach będzie przeważała róż lub złoto to tkai kolor również chociaż minimalnie powinien pojawić się na zaproszeniach. Jeśli natomiast wesele będzie bogato zdobione kwiatami (np. dlatego bo jest aranżowane w stylu boho), to drobne akcenty florystyczne na zaproszeniu są jak najbardziej mile widziane.

Dodatki do zaproszeń ślubnych

Niektórzy stawiają na minimalizm a inni nie stronią od dodatków, które dodają charakteru zaproszeniom. Przykładowe dodatki to wstążki, kokardki, ozdobne tasiemki, zawieszki, piórka, sznurki, brokat i wiele innych ciekawych rozwiązań. Dodatki sprawiają, że zaproszenia się wyróżniają i wyglądają na dopracowane. Jednak nie zawsze pasują do stylu wesela, dlatego w przypadku, gdy uroczystość odbywa się w klasycznej aranżacji wystarczy minimalistyczne zaproszenie.

Koperta do zaproszeń ślubnych

Można zdecydować się na zwykłe białe koperty. Jednak w coraz częściej Pary Młode stawiają na eleganckie koperty z papieru, który już na pierwszy rzut oka wyróżnia się jakością. Najczęściej wybierana jest koperta biała lub ecru, ale możesz wybrać dowolny kolor lub wzór, który będzie pasował do motywu przewodniego ślubu.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne