Strona głównaUncategorizedJakie są najczęstsze powody rozwodów

Jakie są najczęstsze powody rozwodów

Rozwody to coraz częstsze zjawisko w dzisiejszych czasach. Najpierw jest uczucie, wielka miłość, wspólne plany i huczne wesele. Potem kłótnie, problemy i finalnie spotkania ze sobą jedynie w sądzie. Rozwód to sytuacja w której zazwyczaj często wykorzystywana jest pomoc adwokata. W takim wypadku byli małżonkowie wpisują w wyszukiwarkę frazy związane ze swoim miastem np. adwokat wrocław. Obecnie na rynku można znaleźć kancelarie adwokackie specjalizujące się jedynie w tej materii. Dlaczego tak się dzieje i jakie są najczęstsze powody rozwodów?

Komunikacja

Komunikacja jest ważnym aspektem w każdej dziedzinie życia. Nie inaczej jest również w przypadku związków. Wpływ złej komunikacji pomiędzy partnerami można podzielić na kilka rodzajów.

Nie słuchanie drugiej strony

Stawianie własnych potrzeb ponad potrzeby partnera to prosty sposób na to aby zepsuć każdą relację. I nie chodzi tu oto aby nagle dobrodusznie poświęcać wszystkie swoje plany i marzenia na rzecz drugiej osoby.W tej materii jak i w wielu innych najbardziej wskazana jest po prostu zdrowa równowaga. Bardzo ważne jest również podejście do tej kwestii. Często zdarza się bowiem, że druga strona jest po prostu zła na swojego partnera za to, że zwrócił jej uwagę. Nikt z nas nie jest doskonały a błędy to ludzka rzecz. Jeśli więc partner mówi swojej drugiej połówce, że coś mu nie pasuje w jej zachowaniu to zamiast obrażać się i kłócić z nim osoba ta powinna być raczej szczęśliwa i wdzięczna. Taka postawa partnera oznacza bowiem, że zależy mu na związku i chce go pielęgnować. Szczera rozmowa zawsze jest lepsza niż przemilczenie pewnych tematów albo co gorsza poruszanie ich ale nie z partnerem a za jego plecami.

Unikanie trudnych tematów

Długi foch albo głośna kłótnia to rzeczy, które skutecznie odstraszają partnerów od trudnych tematów. Tak jak wspominaliśmy dobra komunikacja to sprawa, nad którą powinny dbać obie strony związku. Czasami po prostu jedna ze stron boi się poruszyć trudniejszy temat w obawie, że druga strona obrazi się bądź nawet odejdzie. Historia pokazuje jednak, że bardzo często są to obawy nad wyraz tragiczne. W większości przypadków poruszenie takich tematów przynosi dobre rezultaty. Kluczem jest jednak, żeby faktycznie to zrobić. Rozmowa ze swoją rodziną czy znajomymi raczej tego nie zmieni tutaj potrzebny jest dialog w cztery oczy ze swoją drugą połówką.

Łóżko

Seks jest jednym z najważniejszych elementów relacji damsko-męskich. Bardzo często problemy w małżeństwie zaczynają się właśnie tam. Codzienne obowiązki, stresująca praca, opieka nad dziećmi oraz zwykła rutyna skutecznie sprawia, że ochota na wspólne igraszki z czasem maleje. Tutaj podobnie jak w poprzednich punktach sprawa sprowadza się do komunikacji. Warto dowiedzieć się co naszej drugiej połówce pasuje a co nie pasuje we wspólnym życiu erotycznym. Jeśli seks jest coraz rzadszy i wykonywany raczej na przysłowiowe “odwal się” to dobry moment na rozmowę. Być może należy spróbować czegoś nowego. Sposobów na odczuwanie przyjemności ze wspólnego bycia jest naprawdę wiele. Często jedna ze stron po prostu wstydzi się wyjść właśnie z taką propozycję myśląc, że druga połówka go wyśmieje. Należy się jednak przemóc i porozmawiać na ten temat.

Zdrada

Niestety ale zdrada swojego współmałżonka cały czas przychodzi znacznie łatwiej i poważna rozmowa. Nuda i rutyna sprawia, że partnerzy zaczynają szukać nowych wrażeń poza domowym ogniskiem. Nikt nie lubi być oszukiwany więc też, nie jest niczym dziwnym, że zdrada w szczególności ta udokumentowana odpowiednimi dowodami jest jednym z najczęstszych powodów rozwodów. Czy zdradzie można zapobiec? Oczywiście ile ludzi tyle możliwości i charakterów jednak w większości przypadków szczera rozmowa oraz dbanie o potrzeby drugiej połówki jest w stanie skutecznie zapobiec zdradom.

Rozwód to powinna być ostateczność. O swojego współmałżonka warto wcześniej zawalczyć tym bardziej, że często problem może być tak naprawdę błahy. Brak odpowiedniej komunikacji a także chęci na poprawę tej sytuacji u obu ze stron może jednak sprawić, że nawet z pozoru mały problem urośnie do wielkich rozmiarów a małżeństwo skończy się na sali sądowej.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne