Strona głównaUncategorizedJak dobie radzić z uporczywymi chwastami

Jak dobie radzić z uporczywymi chwastami

Musimy stosować środki ochrony roślin, aby funkcjonować jako społeczeństwo i wyżywić rosnącą populację. Ważne jest, abyśmy regulowali te chemikalia, aby zapobiec niewłaściwemu użyciu i nadużyciom.

Ważne jest również, abyśmy szukali sposobów na użycie mniejszej ilości substancji chemicznych i opracowanie mniej toksycznych pestycydów. Jednak dopóki będą istnieć chwasty, insekty, szkodniki i choroby, pojawią się pestycydy. W dzisiejszych czasach nie można jednak uprawiać roślin, nie stosując herbicydów. Dlatego rolnictwo zachowawcze doprowadziło do wzrostu zużycia chemikaliów w ciągu ostatnich kilku dekad. Bez środków ochrony roślin rolnik nie ma możliwości zabicia wroga numer jeden uprawy, czyli chwastów, chyba że ręcznie, co jest niewykonalne i zbyt czasochłonne. Herbicydy pozwoliły rolnikom łatwo kontrolować chwasty i zwiększyć plony. Oczywiste jest, że musimy ograniczyć stosowanie pestycydów w rolnictwie, ale dobrą wiadomością jest to, że w najbliższych dziesięcioleciach prawdopodobnie zaobserwujemy spadek użycia pestycydów.

Środki ochrony roślin i nawozy to jedne z najwyższych wydatków, jakie rolnik musi przeznaczyć na sadzenie roślin, dlatego minimalizacja ich zużycia jest bardzo ważnym priorytetem.

Producenci sprzętu nieustannie wdrażają nowe maszyny i technologie komputerowe w celu zwiększenia precyzji i dokładności maszyn do nanoszenia środków chemicznych, czyli opryskiwaczy. Nie ma sensu, aby rolnicy używali więcej pestycydów niż muszą, ponieważ kosztują bardzo dużo. Rolnicy i producenci będą nadal identyfikować problemy w stosowaniu chemikaliów, a także znajdować rozwiązania. Środek ochrony roślin to preparaty przeznaczone do ochrony roślin przed szkodliwym wpływem chorób, owadów i chwastów, takich jak chwastnica jednostronna. Środki ochrony roślin zawierają jedną lub więcej substancji czynnych wraz z innymi składnikami obojętnymi, takimi jak rozpuszczalniki, nośniki, materiał obojętny, środki zwilżające lub środki pomocnicze sformułowane w celu zapewnienia optymalnej skuteczności produktu.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Więcej artykułów

Popularne