Strona głównaDzieciDlaczego baldachim nad łóżeczkiem dziecka to dobry pomysł?

Dlaczego baldachim nad łóżeczkiem dziecka to dobry pomysł?

Bawełniany baldachim do łóżeczka dziecięcego to wyjątkowy element wystroju dziecięcego pokoju. Baldachim zazwyczaj kojarzy się z bajkowym światem i księżniczkami. Przywołuje tez na myśl egzotyczne kraje, w których spełnia głównie funkcję ochronną. Baldachim to ponadczasowy element wystroju, który idealnie sprawdzi się w dziewczęcym pokoiku urządzonym w stylu romantycznym, rustykalnym czy boho. W poniższym artykule dowiesz się jakie są zalety posiadania baldachimu nad łóżeczkiem.

Zalety łóżka z baldachimem

Pierwszą główną zaletą posiadania baldachimu nad łóżeczkiem są walory dekoracyjne. Łóżko z baldachimem prezentuje się romantycznie i zwiewnie. Nadaje wnętrzu bajkowy charakter i nietuzinkowy klimat. Dzięki wykorzystaniu naturalnych materiałów jakim jest bawełna baldachim jest zwiewny i nie przytłacza wnętrza. Dodatkową zaletą bawełny jest to, że łatwo ją uprać i wyprasować dzięki czemu nie ma problemu ze zbierającym się kurzem na baldachimie. Zapewnia dziecku również poczucie bezpieczeństwa, możliwość schowania się w łóżku przysłoniętym baldachimem jest niezwykle korzystne w chwilach gdy maluch potrzebuje chwili prywatności. Dodatkową zaletą tego rozwiązania jest możliwość wyodrębnienia przestrzeni do spania co sprawia, że dziecku łatwiej zasnąć. W słoneczne dni baldachim może być również przydatnym elementem, który chroni przed wpadającymi promieniami słonecznymi do wnętrza. Szczególnie przydatny jest w ciągu dnia gdy dziecko ma popołudniową drzemkę. Kolejną zaletą jest również ochrona przed insektami, które szczególnie w sezonie letnim potrafią uprzykrzać życie. Sporym atutem jest również mnogość dostępnych kolorów baldachimów. Można je dobrać idealnie pod kolor pokoju lub postawić na kolor kontrastowy, który optycznie zmniejszy lub zwiększy pokój.

Dziecięce fantazje z baldachimem

Baldachim nad łóżeczko sprawdza się nie tylko pod względem walorów estetycznych, ale również praktyczności. Jest jeszcze jeden bardzo istotny czynnik, który warto opisać. Kupując baldachim do dziecięcego pokoju możemy go również zastosować jako podwieszaną “bazę” i zrobić kącik dla dziecka w którym będzie mogło odpocząć i pobawić się w ciągu dnia. Fantazja dziecka czasem jest mocno zaskakująca, a baldachim może być elementem, który tą fantazję wzmocni. Dziewczynka może poczuć się jak prawdziwa księżniczka w pałacowej komnacie, a chłopiec jak prawdziwy rycerz. Baldachim jest rozwiązaniem częściej wybieranym do pokoju dziewczynek, ale czasami pojawia się też w chłopięcych pokojach. Najczęściej wybieranym kolorem baldachimów jest kolor różowy i wszelkie jego odcienie. Na pewno ma to związek z faworyzowaniem tego koloru przez małe dziewczynki.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Więcej artykułów

Popularne