Strona głównaDzieciCzy kadra nauczycielska ma wpływ na rozwój dziecka?

Czy kadra nauczycielska ma wpływ na rozwój dziecka?

Kadra nauczycielska to niezwykle ważne ogniwo w edukacji dziecka. Dobry nauczyciel potrafi zmotywować dziecko do działania, a zły skutecznie zniechęcić i spowodować, że przedszkole będzie dziecku kojarzyło się z samymi złymi rzeczami. Dlatego niezwykle ważne jest, by przed posłaniem dziecka do przedszkola sprawdzić kadrę pracowniczą. Nie zawsze możliwa jest indywidualna rozmowa, z każdym nauczycielem, ale można dopytać innych rodziców, którzy mają dzieci w danym przedszkolu czy są zadowoleni z tego jak nauczyciele podchodzą do dziecka. Można również sprawdzić doświadczenie i wykształcenie nauczycieli na stronie internetowej placówki.

Rozwój dziecka pod okiem dobrego nauczyciela

Dobry nauczyciel to osoba, która lubi kontakt z dziećmi i jest empatyczna. Potrafi zrozumieć dziecko i Jego potrzeby. Zdaje sobie sprawę, że by edukować małych ludzi potrzeba często wiele cierpliwości i zrozumienia. Dzieci przychodzą do przedszkola bawić się i uczyć, ale borykają się też bardzo często z różnymi problemami i tu rola nauczyciela by potrafił zrozumieć, że każde dziecko jest inne i ma inne potrzeby. Wybór odpowiedniego przedszkola z kadrą, która ma indywidualne podejście do każdego dziecka to klucz do sukcesu. Przedszkole Norlandia Sielska Olsztyn zatrudnia nauczycieli, którzy mają nie tylko kierunkowe wykształcenie, ale również cechują się pogodnym usposobieniem i kochają pracę z dziećmi. Praca z dziećmi to ich pasja, co widać po tym jak dzieci lgną do swoich nauczycieli, a także chętnie podejmują się nowych zadań i zabaw, które proponuje ich Pani.

Indywidualne podejście do dziecka

 Dzieci, które są traktowane w przedszkolu nie tylko jako grupa, ale jako jednostka zdecydowanie szybciej się rozwijają. Dostrzeżenie przez nauczyciela indywidualnych talentów i umiejętności dziecka daje możliwość rozwoju i poszerzania wiedzy w danym zakresie. Nauczyciel, który widzi w swoich uczniach indywidualne jednostki jest w stanie lepiej przygotować się do zajęć i dopasować je do upodobań dzieci, a także poprowadzić je tak by były interesujące. Dobry nauczyciel dąży do tego by dzieci rozwijały swoje umiejętności, nie blokuje ich, a daje możliwość rozwoju. Cieszy się z sukcesów swoich podopiecznych, a także wspiera w przypadku trudności.

 Podsumowując wybór przedszkola to niezwykle ważna sprawa. To jeden z kroków milowych w życiu dziecka, dlatego powinien to być moment, w którym dziecko będzie mieć wokół siebie dobrych nauczycieli, którzy z uśmiechem na twarzy będą Go witać w przedszkolu i wspomagać rozwój w ciągu dnia, a po zakończonych zajęciach cieszyć się wspólnie z osiągniętych celów.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne