Strona głównaDzieciTop 5 dodatków do pokoju dziecięcego

Top 5 dodatków do pokoju dziecięcego

Pokój dziecięcy to miejsce, które każdy rodzic chce zaaranżować jak najlepiej. Projektowanie pokoju dla dziecka to tworzenie przestrzeni, która nie tylko spełnia funkcje użytkowe, ale także jest miejscem do zabawy dla malucha. W niniejszym artykule przedstawiamy 5 niebanalnych dodatków do pokoju dziecięcego, które z pewnością zainspirują każdego rodzica.  

Maty Baby gym

Mata „Baby gym” to mata piankowa, która stanowi miękkie i bezpieczne miejsce do zabawy dla malucha. Gruba warstwa pianki zabezpiecza dziecko przed twardym podłożem.  Z perspektywy projektowania dziecięcego pokoiku funkcjonalne jest to, że mata Baby gym jest lekka i łatwa do złożenia, co ułatwia przenoszenie i korzystanie z niej w różnych miejscach.

Tego typu maty są dostępne w różny wariantach (np. maty edukacyjne lub maty sensoryczne). Wówczas poza miękką pianką, produkt wyposażony jest w elementy zachęcające do zabawy i edukacji takie jak grzechotki, kolorowe piłeczki oraz różnego rodzaju pluszowe elementy. Niektóre modele pozwalają na zawieszenie grzechotek tak aby te wisiały nad głową maluszka. Kolorowe zabawki zawieszone nad główką dziecka stymulują rozwój sensoryczny oraz koordynację ruchową.

Hamaki i huśtawki

Korzystanie z huśtawki, każdemu z nas kojarzy się z beztroskim spędzaniem czasu na świeżym powietrzu. Co ciekawe, huśtawkę lub hamak można zamontować w pokoiku dziecka! To świetny aranżacyjny dodatek, który sprawia, że pokoik nabiera bardzo dziecięcego charakteru a przy okazji huśtawka pełni rolę wyjątkowej zabawki dla dziecka.

Namioty i tunele

Zarówno namioty jak i tunele to przykłady dodatków, które pokocha niemal każde dziecko. Tego typu dodatki stanowią ciekawy pomysł na stworzenie niebanalnego miejsca do zabawy. Nie jest tajemnicą, że wiele dzieci marzy o posiadaniu namiotu. Dzieci traktują namiot jako wyjątkową, wręcz magiczną przestrzeń, która może służyć do zabawy lub do relaksu i odpoczynku. Z kolei tunele, poza tym, że są miejscem do zabawy, stymulują dziecko do nauki raczkowania. Zatem dzieci czerpią radość z chowania się w tunelu, jednocześnie rozwijają swoje umiejętności ruchowe.

Baldachimy i moskitiery

Dodanie baldachimu lub moskitiery do pokoju dziecka to sposób na stworzenie urokliwego miejsca. Co prawda tego typu produkty z uwagi na swoją funkcjonalność powinny przede wszystkim skutecznie zabezpieczać przed insektami oraz sprawiać, że dziecko czuje się otoczone bezpieczną przestrzenią. Jednak wielu rodziców decyduje się na taki zakup ze względów czysto estetycznych, gdyż baldachimy nadają pokoików wyjątkowego charakteru. W ten sposób można stworzyć maluszkowi niemal baśniową scenerię.

Lampki i projektory

Planując aranżację pokoju dziecięcego nie można zapomnieć o umieszczeniu lampki nocnej. To praktyczny element, który zapewnia delikatne światło wieczorem oraz w nocy. Wiele dzieci nie lubi spać w całkowitej ciemności, dlatego lampka to bardzo często przysłowiowy „must have”. Lampki nocne dostępne są w różnorodnych kształtach i wzorach, od uroczych zwierzątek po bajkowe motywy, co pozwala dostosować je do indywidualnych upodobań dziecka.

Alternatywą dla lampek nocnych są projektory. Dzięki takim urządzeniom można na suficie wyświetlać różne elementy (na przykład gwiazdki). Projektory świetlne, rozwijają wyobraźnię dziecka, tworząc magiczne efekty wizualne przed zaśnięciem. Dla wielu rodziców takie rozwiązanie może być pomocne podczas usypiania dziecka.

Podsumowanie

W niniejszym artykule przedstawiliśmy kilka niebanalnych dodatków do pokoiku dziecięcego. Kluczowe jest zaaranżowanie pokoju dziecięcego tak, aby spełniał funkcje użytkowe i jednocześnie wspierał rozwój dziecka.

Wiele produktów dziecięcych wygląda bardzo uroczo i nadają wyjątkowy charakter przestrzeni. Jednak planując zakup dodatków do pokoju dziecięcego warto przemyśleć, które z dodatków poza funkcją estetyczną będą po prostu podobały się maluchowi. Pokój powinien w pewien sposób odwzorowywać zainteresowania dziecka.

Więcej inspirujących dodatków do pokoiku dziecięcego można znaleźć na https://ohmommy.pl/

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne