Strona głównaDzieciNumer 1 na liście wyprawkowej - łóżeczka dla niemowląt

Numer 1 na liście wyprawkowej – łóżeczka dla niemowląt

Dziecko po narodzeniu przesypia około 16 godzin na dobę. Oczywiście ten sen jest przerywany, ponieważ Maluch uwielbia rozbijać sobie sen na kilkugodzinne, lub kilku minutowe drzemki, dając tym samym chwilę odpoczynku świeżo upieczonej mamie. 16 godzin to sporo, prawda? Dlatego najważniejszym zakupem, jest zakup łóżeczka dla niemowląt.

 

Czym się kierować przy wyborze łóżeczka dla niemowląt?

Najważniejszym kryterium jest bezpieczeństwo Maluszka. Należy zwrócić uwagę, czy łóżeczko posiada atest i spełnia  Europejskie Normy Bezpieczeństwa. Takie normy regulują m.in materiały z jakich łóżko zostało zrobione. Powinno się unikać takich, które zostały stworzone ze słabych materiałów i negatywnie wpływają na stabilność konstrukcji. Łóżeczko winno być pokryte nietoksyczną farbą, albo najlepiej wybrać takie, które nie jest pokryte żadną emalią  i wykonane z prawdziwego drewna. Dziecko uwielbia gryźć szczebelki, szczególnie w okresie ząbkowania. Kolejną normą jest odległość pomiędzy szczebelkami, jak i określona wysokość materaca.

Następnym czynnikiem, którym powinni się kierować przyszli rodzice, to oczywiście przestrzeń w domu. Dom, mieszkanie, czy kawalerka, każde z tych miejsc wymaga zupełnie innej aranżacji. Najpopularniejsze wymiary łóżeczek dla niemowląt to 120×60 cm lub 140×70 cm, wybierzmy zatem takie, które nie zagraci całego pokoju, a zostawi troszkę miejsca na dywanowe zabawy z maluszkiem.

Dziecko rośnie wraz z łóżeczkiem, szczebelki, które noworodka chroniły, już dwu, czy trzy latkowi mogą przeszkadzać. Dlatego warto zwrócić uwagę na to, czy łóżeczka dla niemowląt mają możliwość wyjmowania szczebelków. Ostatnią rzeczą jest oczywiście Regulacja wysokości. W kryteriach powinna się znaleźć na szczycie, ponieważ dzięki tej regulacji, łóżeczko dla niemowląt ugości w domu na dłużej. Wysoki poziom jest dobry dla noworodków i dla rodziców, którzy co chwile wyciągają dziecko z łóżeczka i nie muszą się schylać. Starsze dzieci są bardziej ruchliwie i chcą mieć więcej miejsca, więc obniżenie poziomu łóżeczka dla niemowląt  będzie koniecznością.

Mamy nadzieję, że dzięki tym radom zakup łóżeczka dla niemowląt będzie łatwiejszy, a Maluszkowi zapewni zdrowy i wygodny sen!

 

 

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne