Strona głównaZdrowieKwalifikowany kurs pierwszej pomocy

Kwalifikowany kurs pierwszej pomocy

Pracownicy służb mundurowych powinni ukończyć kwalifikowany kurs pierwszej pomocy. W niniejszym artykule przedstawiamy czym taki kurs się charakteryzuje.

Kwalifikowana Pierwsza Pomoc dla służb mundurowych to kurs, który jest realizowany przez zespół interdyscyplinarnych instruktorów w postaci psychologów, lekarzy i ratowników. Każdy instruktor dysponuje dużym doświadczeniem z zakresu Medycyny Ratunkowej. Kurs składa się z 66 godzin, w tym 25 przeznaczonych na teorię oraz pozostałe 41 godzin w formie zajęć praktycznych realizowanych w niewielkich grupach szkoleniowych.

Kurs został tak zaprojektowany, żeby możliwie wyraziście odtworzyć trudności z jakimi musi zmierzyć się ratownik na miejscu zdarzenia. Dlatego podczas zadań symulacyjnych duży nacisk kładzie się na stres, warunku terenowe, warunki pogodowe, aspekt wyczerpania fizycznego oraz inne elementy, które sprawiają, że zadania szkoleniowe skutecznie odzwierciedlają warunki i emocje jakie towarzyszą podczas prawdziwej akcji. Kurs jest atrakcyjny, gdyż przekazywanie merytorycznej wiedzy jest wspierane przez nowoczesny sprzęt ratunkowy. W szczególności są to wysokiej jakości fantomy oraz nowoczesny sprzęt medyczny. Ponadto, warto zaznaczyć, że kursanci mają możliwość sprawdzenia swojej wiedzy na specjalnej platformie testowej online w postaci QUIZU.

Szkolenie jest zakończone państwowym egzaminem sprawdzającym. Pozytywny wynik skutkuje otrzymanie certyfikatu ukończenia kursu KPP. Certyfikat tego typu potwierdza nabycie umiejętności z zakresu pierwszej pomocy, który jest pomocny dla pracowników służb mundurowych. Między innymi mogą być to zespoły LPR, GOPR, WOPR, Zespoły Ratownictwa Medycznego, Strażacy, Żołnierze lub uczestnicy misji bojowych. Kurs może być również zrealizowany w razie potrzeby osób postronnych.

Więcej na temat kursu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy na https://savealife.pl/

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne