Strona głównaZdrowieMity o implantach stomatologicznych

Mity o implantach stomatologicznych

Na temat implantów zębów mówi się bardzo dużo. Dla jednych są one niezastąpioną metodą radzenia sobie z problemami stomatologicznymi i wypełnianie ubytków. Należy to zawsze dobrze rozważyć. Powszechne są różne spiskowe teorie na temat uwalniania metali z implantu i toksycznego ich działania na cały organizm. Trzeba sobie bardzo dokładnie odpowiedzieć na te wszystkie wątpliwości i odkłamać pewne niepotrzebne i często bardzo głupie mity na temat implantów stomatologicznych.

 

Korzyści i problemy wynikające z obecności implantów stomatologicznych

Implanty są najczęściej wykonanymi z tytanu elementami pokrytymi ceramiczną koroną. Zabieg trwa krótko, maksymalnie do 30 minut i polega na umieszczeniu implantu w obrębie wyrostka zębodołowego. Implant następnie musi się wgoić metodą osteosyntezy w obręb pozostającego w wyrostku zębodołowym korzenia zęba. Okres ten trwać może nawet do kilku miesięcy i wymaga od osoby leczonej zachowania restrykcyjnej higieny jamy ustnej. Procesy odrzucania są rzadkie i to właśnie od przestrzegania zaleceń zależy bezpośrednio to, czy uda się utrzymać implant.

 

Powikłania po implantacji sztucznego zęba,

Powikłań może być całkiem sporo. Jednym z podstawowych są zakażenia, uszkodzenia dziąsła, odczyny zapalne w miejscu implantacji, a niekiedy zaniki kostne. Często u osób decydujących się na implantację występują nasilone krwawienia z miejsca implantacji graftu. Czasami zdarzyć się mogą uszkodzenia nerwu lub naczyń przebiegających w wyrostku zębodołowym. Doprowadzić może to do bólów neuropatycznych, utrudnienia zrostu implantu. W niektórych sytuacjach zakażenie implantu może przyczyniać się do powstania zapalenia zatok, szczególnie przy implantach ulokowanych w obrębie wyrostków zębodołowych szczęki.

Statystyka mówi jednak swoje. Odsetek sukcesów i niepowikłanego funkcjonowania z implantem są na bardzo wysokim poziomie. Warto więc rozważyć korzystanie z implantów i nie należy bezwzględnie obawiać się ewentualnych powikłań, które to są stosunkowo rzadkie.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne